,,Závod se v okolí Morkovic běžel po zpevněných cestách i po lesních pěšinkách. Zpestřením byl výběh na zdejší kopec Kleštěnec," upozornil Tomáš Steiner. Ten rovněž přiznal, že do kopce moc běhat neumí.

,,Zejména do tak prudkého. Proto jsem se před Kleštěncem snažil držet alespoň na třetí až čtvrté pozici. Ale protože jsem věděl, že většina trati je z kopce dolů, tak jsem věřil v dobrý výsledek. Při sebězích jsem zrychlil tempo a v cíli z toho nakonec bylo poměrně jasné vítězství," pochvaloval si Steiner.

Regionální běžci zůstali těsně pod medailovými stupni. Tomáš Navrátil z pořádajícího Bike Triatlonu Morkovice skončil čtvrtý (43:12), Jiří Klement ze stejného oddílu pátý (44:25), zlínský Václav Petásek šestý (45:53), Patrik Bartík z otrokovického Kesbuk Teamu sedmý (46:11) a další člen Bike Triatlonu Morkovice Tomáš Horák osmý (46:34).

Závod žen vyhrála Jana Maťejíková z Ligy 100 Olomouc (54:33), před veteránkou Atletického klubu z Drnovic Marii Hynštovou (55.22). Bronzová doběhla v čase rovných šestapadesát minut další členka AK Drnovice Hana Müllerová. Morkovická Simona Foltýnová mezi něžným pohlavím brala za čas 1:05:19 šestou příčku.

,,Závod jsem nechtěla jít úplně naplno. Ale protože se na mě moje největší soupeřky neustále dotahovaly, musela jsme občas zrychlit. Kdyby ovšem bylo nutné ještě zvýšit tempo, pořád jsem měla ještě rezervy," usmívala se v cíli spokojená Jana Matějíková.