Kroměřížský vytrvalec byl v cíli o jednu minutu a čtyřicet sekund pomalejší. Bronzovou příčku obsadil Jakub Janda (Rohálov, 48:01). Radim Barták z pořádajícího klubu Bike Triatlon Morkovice skončil v čase 49:36 čtvrtý a Jan Kábela z SP Malenovice pátý (50:28).

,,Závod jsem absolvoval v rámci přípravy na novou triatlonovou sezonu. Před ním jsem měl odplaváno hodinu v bazénu,“ prozradil nejúspěšnější regionální běžec v Morkovicích Jiří Klement.

Ten už před startem věděl, že první příčku získá Petr Šťastný. ,,Petr má letos skvělou sportovní formu. Vždyť dokázal vyhrát celou sérii Valachy,“ upozornil Klement.

Jeho tušení se brzy naplnilo. ,,Šťastný několik metrů po startu nastoupil a brzy si na čele vypracoval dvacetisekundový náskok. Ten navíc s přibývajícími kilometry na první příčce neustále navyšoval,“ informoval dále triatlonista z Kroměříže.

Klement je však s druhým místem spokojený. ,,V porovnání s minulými ročníky závodu na trochu pozměněné trati, na níž bylo přidáno několik krosových úseků, jsem v pohodě obhájil loňskou stříbrnou pozici,“ potěšilo Jiřího Klementa.

V ženách v náročném podniku jednoznačně dominovala Lucie Skřivánková ze Zlína (SupGirls, 1:00:44), před otrokovickou Jitkou Zapletalovou (1:04:42). Třetí doběhla Brňačka Monika Klimešová (Endeka Bassta, 1:11:16).

V Morkovicích uspořádali také sedmikilometrový běh. V něm se z prvenství radoval Václav Zbranek z kašavského Valachbajk Teamu (30:37). Stříbro bral Marek Krejčíř (BT Morkovice, 31:11), třetí pozici získal Pavel Vrba (Orel Morkovice, 33:28).