Ten byl v cíli o 7 minut a 45 sekund pomalejší. Bronz bral za čas 1:36:52 obhájce loňského prvenství na Hané Filip Rydval (D2Mont Merida), čtvrtý skončil Vojtěch Neradil z Hulína (PSG Mechanix, 1:37:20), pátý byl domácí biker Pavel Žák (Cykloop. cz BT Morkovice, 1:40:33).

Závod měřil 32 kilometrů a měl převýšení 800 metrů.

,,Podmínky v letošním Morkovském bajku byly velmi kruté. Na kluzké trati bylo hodně bahna. V některých úsecích bylo dokonce nutné do kopců běhat,“ upozornil nejúspěšnější regionální biker v závodu Vojtěch Neradil.

Ten od začátku jel na čelních pozicích.

,,Ovšem hned v prvním kopci se na první příčku probojoval Petruš, ve druhém kopci se na druhé místo posunul Kulhavý. Já jsem s malým odstupem jel za Filipem Rydvalem. Na čtvrtou příčku jsem se posunul v průběhu 6. kilometru a už jsem na ní zůstal až do cíle,“ prozradil Neradil.

Větší krize ho však na trati nepotkala.

,,Musel jsem si ale dávat pozor v nebezpečných sjezdech,“ přiznal 22letý hulínský biker Vojtěch Neradil.

V Morkovicích uspořádali ještě jeden 32 kilometrů dlouhý závod. V něm zvítězil Jaroslav Štvrtecký (1:54:10), před Matějem Hruzíkem (Superior Riders, 2:00:56), třetí byl Tomáš Rubač (Head Pro Team, 2:02:10).

První místo v šestnáctikilometrovém závodu (převýšení 400 metrů) slavil kadet Sebastian Dvořák (Head pro Team Opava, 55:20). Mezi ženami na této trati vybojovala první příčku Lenka Fridrichová (Eleven Head CST Cyklolive, 1:10:36).

Letošnímu Morkovskému bajku nepřálo počasí. V průběhu závodu, který se jel na rozbahněné trati, bylo zataženo, teplota se pohybovala kolem 5 °C. Ráno před závodem sněžilo a poté drobně pršelo. Kvůli náročným podmínkám pořadatelé dokonce hlavní závod zkrátili o jeden okruh na 32 kilometrů.

Ve všech kategoriích si v Morkovicích zazávodilo celkem 156 bikerů.

VÍTĚZOVÉ ŽÁKOVSKÝCH KATEGORIÍ V MORKOVSKÉM BAJKU 2023:

Kluci 11 – 12 let: Matyáš Orsava (TUFO CykloZákladna Otrokovice)

Holky 11 – 12 let: Lucie Fröhlichová (Open Cycling Academy)

Kluci 9- 10 let: Šimon Grošek (Open Cycling Academy)

Holky 9 – 10 let: Emma Hájková (SPORTREG)

Kluci 7 – 8 let: Matěj Hájek (SPORTREG)

Holky 7 – 8 let: Adéla Valášková (Aspire SCM)

Kluci 3 – 6 let: Václav Koubek (PSG Mechanix)

Holky 3 – 6 let: Lilly Petrželová (TJ Sokol Kralice na Hané)

Kluci odrážedla do 4 let: Robin Vorel (NATIVESPORT)

Holky odrážedla do 4 let: Elen Petrželová (TJ Sokol Kralice na Hané).