SFK KOZEL POČENICE – TŘINEC 6:4 (1:0, 4:0, 1:4)
Ještě loni extraligový Třinec se zmítá v pořádné krizi. První tři utkání v nové sezóně prohrál a tak první body do ligové tabulky chtěl získat na půdě nováčka z Počenic. Kozlové ale v domácí hale umí pořádně zabrat, a to předvedli i tentokrát. V prvních dvou třetinách nepustili svého soupeře téměř do žádné vyložené šance, naopak sami si jich vytvořili hned několik.
Nikdo se tak nemohl divit hrozivému skóre v neprospěch Třince po dvou třetinách 5:0. V poslední třetině se ale domácí nechali ukolébat dostatečným náskokem, a to se jim zle nevyplatilo. Třinec začal nebezpečně stahovat gólové manko a z utkání zkusil ještě udělat drama. Kozlové však závěrečný tlak Třince ubránili a do tabulky si připsali další tři důležité body za výhru 6:4.
Branky a asistence Počenic: Bláha (L. Uhrinovský), L. Uhrinovský, Fiala (Petlan), Zapletal (L. Uhrinovský), Bláha (Zapletal), L. Uhrinovský (Císař).
Počenice: R. Michajlovič – Fiala, Svoboda, Zimek, Račko – L. Uhrinovský, Bláha, Zapletal – M. Michajlovič, Císař, Zavadil – Tuhý, Pivec, Petlan – J. Uhrinovský, Pátík.

SFK KOZEL POČENICE – PASKOV 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
V utkání s velmi ambiciózním týmem z Paskova se střelci dlouho nemohli prosadit. Dominovaly obrany s výborně chytajícími brankáři na obou stranách, mírně navrch měli ale Ještěři z Paskova. Paradoxně to byl ale brankář Paskova, který tahal poprvé míček ze své branky. To se totiž ve 20. minutě po standardní situaci trefil baseballovým úderem Lukáš Uhrinovský.
Na začátku druhé třetiny se prosadila po krásné kombinaci dvojice Tuhý – Petlan a prvně jmenovaný zvýšil na 2:0. To ale jakoby naopak vyburcovalo hráče Paskova a najednou jich bylo plné hřiště. Kozlové hodně kazili a hrubými chybami nechali dokonce soupeře srovnat na 2:2.
Naštěstí se na začátku třetí třetiny prosadil po nádherné přihrávce Bláhy Zapletal a domácí opět vedli 3:2. A když si tato dvojice v 50. minutě role prohodila, na světelné tabuli svítil stav 4:2. Ne však dlouho. Za minutu a půl Paskov opět snížil a bylo zaděláno na závěrečné drama.
Když se ale Paskov v závěrečné desetiminutovce neprosadil ani v jedné ze dvou přesilovek, bylo rozhodnuto. Kozlové tak mohli slavit plný bodový zisk a jsou zatím příjemným překvapením 1. ligy. V tabulce jim patří pátá příčka.

Na přelomu měsíce října a listopadu přicestují k dalším zápasům 1. ligy do Morkovic týmy Hippos Ždár n/S. (31. 10., 19.30) a FBŠ Bohemians (1. 11., 13.00).

Branky a asistence Počenic: L. Uhrinovský (Fiala), Tuhý (Petlan), Zapletal (Bláha), Bláha (Zapletal).