Dosáhnout na kvalifikačním turnaji o žákovskou ligu co možná nejlepšího výsledku. Turnaj se konal v hale TJ Slávia Kroměříž a družstvu tak hrála do karet i výhoda domácího prostředí. Kvalifikace ostatních přihlášených týmů se v tomto termínu konaly také na dalších místech naší republiky a to celkem v šesti skupinách, z nichž přímo postupoval vždy jediný tým s nejlepším výsledkem ve své skupině.

Do skupiny E, kde startovaly domácí hráčky, byly vylosovány týmy USK Praha, BK Javorník, TJ Havířov a BK Přelouč. Každé družstvo pak čekaly ve dvou hracích dnech čtyři zápasy, po kterých se mělo rozhodnout o postupujícím ze skupiny.

První tři zápasy zvládly hráčky Slávie Kroměříž bravurně a výrazným rozdílem postupně zvítězily nad družstvy TJ Havířov 67:38, BK Přelouč 105:31 a BK Javorník 68:31.

Postupovým pavoukem se probojovalo do posledního zápasu třemi výhrami také družstvo USK Praha a tak se o postupujícím družstvu rozhodovalo až v posledním zápase turnaje.

V něm basketbalistky Slávie Kroměříž porazily v napínavém souboji družstvo USK Praha 81:74 a zajistily si tak zaslouženě účast v žákovské lize bez ztráty bodu a celkovým skóre turnaje 321:174.

Po zápase jsme se zeptali trenéra Ondřeje Němce na jeho dojmy z odehraného turnaje.

„Družstvo již výsledky v loňské sezóně předvedlo, že má na to držet krok s nejlepšími týmy v soutěži. Postupnou pílí a bojovností se dívky propracovaly až na samotný vrchol tabulky střední i severní Moravy. Je to výsledkem jeho dobré práce a potřebného nasazení do bojů v každém zápase. V kvalifikaci o žákovskou ligu již bylo jen potřeba veškeré zkušenosti prodat a zajistit si tak účast v kvalitní soutěži jakou žákovská liga je,“ řekl trenér mladých basketbalistek.

Družstvo předvedlo především týmový výkon a na turnaji ukázalo basketbalovým fanouškům, s jakou chutí umí hrát a hrou se také dobře bavit.

„Na našich výsledcích si necením jen samotných dosažených výsledků, ale také vybudované soudržnosti a morálky družstva jako takového. Zcela jistě nás čekají náročná utkání s kvalitními soupeři z celé republiky. Z basketbalové abecedy toho máme před sebou ještě hodně, takže nás čeká velký kus práce a úsilí. Jen tak

máme šanci udržet krok se špičkou basketbalové mládeže dívek, jakou je například Slovanka Praha, Valosun Brno, Žďár nad Sázavou, nebo Prostějov. K tomu všemu pak bude třeba nesmírná snaha celého družstva, podpora rodičů a fanoušků a v neposlední řadě také práce mých asistentů Petra Stoklasy a Petra Kratochvíla, kteří jdou s týmem zápas od zápasu stejně tak jako já,“ dodal trenér Ondřej Němec.

(lk, jp)