Předvedené výkony katapultovaly do čela republikových tabulek juniorů běžce Matěje Eliáše (Atletika Holešov) na 1500 metrů a Tomáše Habartu na 800 metrů, stejně jako dorostenku Karolínu Mitanovou (oba Sl. Sl. Uherské Hradiště) ve sprintu na 200 metrů. „Zatím druhým nejlepším dorosteneckým trojskokanem republikových tabulek je zlínský Petr Sedlář, otrokovická Victoria Kuchmister je ve stejné disciplíně zatím třetí nejlepší juniorkou,“ upozornil Hřib.

V rámci mítinku proběhlo rovněž pomyslné Mistrovství Moravy smíšených štafet na 4 x 400 metrů, kde výběr Zlínského kraje ve složení Hefková, Habarta, Mitanová a Eliáš brala druhé místo.

„O vysoké úrovni dosažených individuálních výkonů krajských mládežníků navíc vypovídá postavení na předních příčkách i v průběžných tabulkách mezi dospělými. A je tak velká šance, že tito stále ještě dorostenci a junioři se nominují na halové Mistrovství České republiky dospělých, kde zabojují o další vylepšení svých osobáků po boku českých reprezentantů,“ věří atletický trenér.

Regionální atletika bude navíc letos dějištěm největší akce v roce, a to Mistrovství ČR mužů a žen, které proběhne v červnu ve Zlíně. „I přes současné problémy probíhá příprava v plném proudu a jsme připraveni zajistit všem účastníkům ty nejlepší podmínky,“ potvrzuje manažer ČAS pro Zlínský kraj Lukáš Vojtek.