JISKRA BRODEK U KONICE – DFK HOLEŠOV 0:6 (0:3)

Sestava oproti minulému kolu doznala značných změn, a tak se DFK představil s pěti čtrnáctiletými hráčkami, z nichž některé zažily svou premiéru v áčku. Zápas se však povedl pouze Hovořákové, ostatní hrály zakřiknutě a nepřesně. Počáteční nápor Holešova vedla od začátku skvěle hrající Dobroslávková ve středu pole, která rozdělovala přesné přihrávky do stran útočnicím.

Ostatní děvčata hrála nejistě, kazila přihrávky a nedohrávala osobní souboje, což osmělilo zakřiknutého soupeře, který se několikrát dostal před branku hostí, ale bez výrazného efektu. Řadě šancí zabránila neukázněnost Kučerové v útoku, která opakovaně mařila šance spoluhráček ofsajdovým postavením, a tak musely na sebe vzít odpovědnost záložnice.

Po nepřeberném množství šancí se konečně v 10. minutě trefila Dobroslávková. Hra dále pokračovala ve stejném duchu, špatný přístup krajních hráček zbytečně zatěžoval středopolařky, a teprve v 30. minutě se za přispění domácí hráčky podruhé trefila Vališová.

Trenéři se snažili o změny v rozestavení. Přesunuli nevýraznou Kozubíkovou na hrot útoku, a ta se prosadila ve 38. minutě po nahrávce Vališové. Druhá půle začala opět náporem hostí, ovšem až do 57. minuty bez efektu, naopak zbytečné chyby v ofenzívě povzbudily domácí děvčata k několika pokusům ohrozit Kuchařovou v brance Holešova.

Neúnavná hra a bojovnost dvojice Dobroslávková – Samsonková, podporovaná Vališovou v útoku, se zúročila. V 57. minutě po kombinaci Dobroslávková – Zichalová se opět trefila Samsonková. O osm minut později po nezištné přihrávce Vališové skórovala konečně Kučerová, a šest minut před koncem přidala skvělá Vališová svou druhou branku.

Utrápené utkání skončilo výhrou Holešova, ale pouze díky bojovnosti a vysokého nasazení několika hráček, většině se utkání nepovedlo.

Branky: Vališová 2, Dobroslávková, Kozubíková, Samsonková, Kučerová.

DFK Holešov: Kuchařová – Kozlanská, Vybíralová, Motalová, Zichalová, Samsonková, Kozubíková, Dobroslávková, Šefránková, Vališová, Kučerová.