„Fyzicky jsem připravený dobře. I když jsem se nemohl věnovat přímo judu, mohl jsem dělat spoustu jiných věcí, takže nemám zbytečné obavy,“ řekl před republikovým šampionátem ve sportovní hale v Lanžhotě Jiří Král. Pro kroměřížského sportovce to bude s největší pravděpodobností jediný ostrý závod v této sezoně. Do konce roku již je totiž na programu pouze mistrovství Evropy v Dubrovníku.

Do Chorvatska však úřadující šampion své veteránské zlato z Prahy obhajovat nepojede. „Je to přece jen příliš daleko. Zdravotně již sice budu pravděpodobně v pořádku, ale do klubového rozpočtu by to asi byla pořádná díra,“ vysvětluje Král, že hlavním důvodem jsou finanční náklady spojené s cestováním a pobytem v místě šampionátu. Mnohem víc jej ale mrzí absence na květnovém mistrovství světa ve Stuttgartu.

„Do Německa jsem se opravdu těšil. Celá věc je o to mrzutější, že úraz se mi stal při práci, nikoliv při sportu. Nicméně v mém věku už se musí s podobnými záležitostmi počítat. Zdraví je poměrně důležitý faktor,“ poznamenal smířeně judista, jenž loni oslavil kulatou padesátku. Návrat na mezinárodní tatami včetně velkých a prestižních turnajů tak plánuje až na příští rok