Stříbrnou příčku vybojoval s jednatřiceti­sekundovou ztrátou Robert Krupička z týmu Solomon, bronzovou pozici v hlavním městě obsadil časem 26:38 další reprezentant kroměřížského Asicsu Ondřej Fejfar.

Oba běžci z našeho kraje navíc porazili i stříbrného medailistu z loňského halového mistrovství světa atletů Jakuba Holušu z Dukly Praha, který skončil v čase 26:56 čtvrtý. Zajímavým počinkem je rovněž skalp olympijského vítěze v moderním pětiboji z Londýna Davida Svobody, jenž ale bral za čas 31:07 až čtyřiatřicáté místo.

,,Závod se konal mezi jamkami v pražském Motole na druhém nejstarším golfovém hřišti v Česku. Ve všech kategoriích přilákal rekordní účast sedmi stovek krosařů," prozradil Milan Kocourek.

Ten patřil k největšímu favoritovi na zisk první příčky a běžec z Hané tuto roli také potvrdil.

,,Ovšem na začátku zvolil ostřejší tempo Krupička a tím roztrhal celé startovní pole. Nicméně trať rozložená do čtyř dvoukilometrových okruhů se třemi kopci a jedním seběhem po lesní stezce mezi kořeny mi vyhovovala, a proto jsem se brzy probojoval na první místo. Navíc se mi ve vlhké mlze dobře dýchalo," pochvaloval si v cíli spokojený Kocourek. ⋌(hot)