Účast na soutěži tedy tentokrát měla převážně tréninkový a výukový charakter. Se ctí a statečností turnaj v kategorii mláďat absolvovali: Skřička, Skřebský, Rolinek, D. Kubíková, Z. Kubíková, Kucik, Buzáš, Savčák, Pavlík, Tvrdoň, Geisler, Geislerová, Šíl, Polišenský, M. Vlček, O. Vlček, Palička a Mrhálek. Ve své kategorii zvítězil Nesvadba, Chmelař byl třetí.

Dvakrát mladí závodníci Slavie navštívili Polsko. V Rydultowech i v Pawlowicích vybojoval Marek Nesvadba bronz, turnaje v Pawlowicích se účastnil i Vít Chmelař, k bojům o medaile však nedospěl.

V hale SK UP Olomouc proběhl přebor České republiky starších žákyň, kterého se účastnily dvě závodnice TJ Slavia Kroměříž. V náročné soutěži se děvčata vůbec neztratila a dokázala, že umí zabojovat. Romana Chmelařová (do 48 kg) sice v základním kole neprošla, ale v repasáži se probojovala do boje o bronzovou medaili. Zde však soupeřce po vyčerpávajícím duelu podlehla.

Velice dobře si vedla i Barbora Kalíková (do 52 kg), v repasáži své hmotnostní kategorie obsadila bodované sedmé místo. Následující den kroměřížské judistky v Olomouci hostovaly na přeboru ČR družstev starších žákyň za oddíl Femax Hranice. Femax přebor vyhrál, a tak jsou i Chmelařová s Kalíkovou držitelky zlaté medaile z „republiky“.

Přebor České republiky starších žáků se konal v Plzni. Závodníci Slavie Kroměříž a Spartaku Hulín, kteří se museli na mistrovství probojovat náročnými kvalifikačními turnaji, sem dojeli s určitými ambicemi. Bohužel, letošním ročníkem je kroměřížsko bez medailistů. Papírově jednoznačný vítěz kategorie do 66 kg David Klammert pro zranění zůstal doma, nicméně i tak se dostal do dorostenecké reprezentace ČR pro rok 2009. Z kromě­řížského oddílu se nejlépe umístil Daniel Kučera, obsadil čtvrté místo v hmotnostní kategorii do 38 kg.

Sedmým místem si u budoucích soupeřů zasloužil respekt Petr Robe ( 73 kg), desátá místa obsadili favorizovaný Ondřej Podrázský (do 55 kg) a hulínský Patrik Průcha (do 60 kg). Na nepříznivý los doplatil i Michal Navrátil (do 66 kg), který se neprobojoval ze základní skupiny.