Stříbrnou příčku v podniku zařazeném do Českého poháru v běhu do vrchu vybojoval časem 22:25 Tomáš Blaha z AK Kroměříž, třetí pozici obsadil člen Iscarexu Česká Třebová Ladislav Kučera (22:45). Přemysl Žaludek (Kola Malenovice) skončil v čase 24:21 šestý.

,,Vyplatilo se mi, že jsem závod začal volněji. První kilometr jsem zaběhl za tři minuty a sedm sekund. Později jsem tempo zrychloval, a protože mě na trati nepotkala žádná krize, tak jsem na vrchol Hostýna vyběhl s velkým náskokem,“ užíval si pobyt v Hostýnských vrších Martin Kučera, který navíc zaostal pouze o devět sekund za vlastním traťovým rekordem závodu.

,,Po startu jsem se pohyboval v pětičlenné skupině. Postupně jsem se ale posunoval dopředu. Na stříbrnou příčku jsem se však probojoval až kilometr před cílem,“ prozradil druhý v pořadí Tomáš Blaha.

,,S Martinem Kučerou nemělo smysl závodit. Reprezentant brněnské univerzity má formu a ani v sobotu neměl na trati vážnějšího soupeře,“ uznal Blaha. Ten ovšem díky dobře zvolené taktice vyhrál kategorii čtyřicátníků.

Závod žen ovládla Pavlína Poláčková z AK Drnovice (25:59), před Táňou Metelkovou ze Sokola Hradec Králové (26:19). Bronzová doběhla Adéla Koláčková z Olympu Brno (27:31). Jana Žaludková (Kola Malenovice) brala za čas 28:09 čtvrté místo.

,,Minulou sobotu jsem se v Sokolově zúčastnila mistrovství republiky v olympijském triatlonu. Proto jsem oproti zvyku zpočátku zvolila pomalejší tempo. S přibývajícími kilometry jsem se však dostala do pohody a nakonec jsem porazila i silnou vrchařku Táňu Metelkovou,“ radovala se z dalšího sportovního triumfu v kariéře Pavlína Poláčková.

,,Odstartovala jsem ve slušném tempu a zpočátku jsem se pohybovala na čtvrtém místě. Po úvodním kilometru jsem byla dokonce třetí. Dva kilometry před cílem mě však předběhla věkem ještě juniorka Koláčková,“ informovala nejúspěšnější regionální krosařka v závodu Jana Žaludková, jež ale na Hostýně dominovala v ženské kategorii 35-44 let.,,V závěru mi trochu tuhly nohy,“ přiznala ještě členka týmu Kola Malenovice.

Letošní ročník Běhu na Hostýn se povedl. Pořadatelé hlásí účastnický rekord, když si v Českém poháru v běhu do vrchu v Hostýnských vrších zazávodilo 229 běžců a běžkyň.