Přebor tří krajů Moravy starších žáků byl určen jako kvalifikace na přebor České republiky jednotlivců. Všem pěti členům oddílu Slavie se podařilo na vrcholnou soutěž postoupit. Kučera (do 38 kg), Podrázský (- 55), Klammert (- 66) a Robe ( 73) ve svých hmotnostních kategoriích zvítězili, zároveň se stali přeborníky Zlínského kraje, Navrátil (- 66) postupuje na „divokou kartu“.

V hale SKKP v Brně se konala akce s mezinárodní účastí Grand Prix ČR dorostenců a mužů a Brněnský pohár žactva. V kategorii mužů nastoupili Rozsypal ml. (do 66 kg) a Novák ml. (- 81), těm se však nedařilo. Není bez zajímavosti, že v kategorii, ve které bojoval Novák, nastoupil i letošní účastník Olympijských her v Pekingu Jaromír Ježek.

Ježek váhu s přehledem vyhrál. V kategorii dorostenců se umístili na třetích příčkách Jansta (do 60 kg) a Klammert (- 66), sedmý skončil Valerián (- 73), do bojů o medaile se nezapojili Podrázský (- 55), Rozsypal (- 66) a Meca (- 73).

V mláďatech opět zvítězil Nesvadba (- 45), výborně bojoval Skřička (- 52), který získal bronzovou medaili. Druhé místo v mladším žactvu získala Chmelařová, v bojích o bronz soupeřům podlehli Sokoli (- 34), Švec (- 42) a Chmelař (- 55). S jistotou ve starších žácích zvítězili Podrázský (- 55) a Navrátil (- 66), Klammert (- 66) se musel pro zranění spokojit se stříbrem.

Ve třetím kole dorostenecké ligy ČR, kterého se jako hostující oddílu JK Olomouc účastnili kroměřížští judisté Jansta, Rozsypal, Meca a Valerián dopomohli v tomto důležitém kole finálové skupiny Olomouci k vítězství. Finále se uskuteční v listopadu v Praze. Úspěšnou výpravu do Polska absolvovali mladí kroměřížští judisté. Na III. ročníku mezinárodního fetivalu juda získali spoustu medailí. Zlaté vybojovali Podrázský (- 55), Robe (- 90), Chmelařová (- 48) a Navrátil (- 68), stříbrné Chmelař (- 51), Kučera (- 38), Švec (- 42) a Kalíková (- 56), bronz Eliáš (- 38) a Dunajová (- 44). (lk, cr)