Severočeši Zlínu jeho roli velmi usnadnili, neboť k utkání dorazili s minimálním počtem sedmi hráčů!

„Něco podobného se stalo i za mě, ale jen v mládežnické kategorii. Za své kariéry nepamatuji, aby soupeř nastoupil bez možnosti střídat," podivoval se bývalý extraligový házenkář a nyní trenér Zlína Andrej Titkov.

Dokud Ústí stačily síly, dokázalo s jistým účastníkem baráže držet krok.

„Konečně jsme zvládli začátek utkání a soustředěným výkonem protivníkovi prakticky nic nedovolili. Ale opět ta koncovka. Zase byla žalostná. Šancí jsme přitom měli na čtyři utkání," mrzí kouče lídra, který ale do startu baráže v tomto směru neočekává žádné dramatické zlepšení.

„Zakončení trénujeme pořád, ale co se kluci nenaučí do 15 let, je pak už velmi složité dopilovat," upozornil. „Budeme tak muset vsadit na maximální účelnost, výbornou obranu, nasazení a velkým tlakem dovolit soupeři jen minimum," má jasno trenér.

Kolo před koncem soutěže proto již chystá podklady a taktiku na konkrétního barážového soupeře. Kopřivnici.

„Byl by zázrak, kdyby to byl někdo jiný. I proto jsem se už byl osobně podívat na čtyřech jejich duelech a začínám chystat podklady a videosestřih pro tým," přiznal Titkov, kterého ale trápí dvě zranění v jeho kádru.

„Pernica má již nos zoperovaný a podle všeho nastoupí. V případě zraněného kotníku Bučka zatím jen doufám v uzdravení," přiznal trenér Zlína.

Bystřice po rozpačitém rozjezdu odvetné části zvládla závěr na jedničku a v předstihu splnila svůj stříbrný cíl.

„Pomohla nám k tomu remíza Nového Veselí v Olomouci, o to klidnější nyní na jeho půdu můžeme o víkendu jet," těší se kouč Bystřice Bohumil Kolář, který byl spokojen s víkendovým výkonem svých svěřenců ve vítězném duelu nad Chodovem.

„Podali jsme nejlepší domácí výkon jara. Proti houževnatému soupeři jsme kolektivním výkonem a zejména výbornou obranou zlehka navyšovali vedení. Soupeři jsme toho moc nedovolili, naopak disciplinovanou hrou, tahem dopředu a srdíčkem jsme s přehledem vyhráli," měl radost trenér.

ZLÍN – ÚSTÍ N. L. 33:17 (14:9)

Zlín: Mahušek, Šidlík – Šáš 3, Kafka 4, Farkaš 1, Sadowski 2, M. Kočí 3, Zetík 6, M. Žůrek 4, M. Vacula 1, Poloz 1, Fišer, Vítek 4, Lefan 4. Trenér: A. Titkov.

BYSTŘICE – CHODOV 30:24 (14:10)

Bystřice: Janků, Bobál – Juránek 1, Petrovčín 1, Vaclach 2/1, Doležel 3, Hradil, Tiller 1, Jaroš 1, Dobeš 4, Žůrek 6/4, Zbránek 7, Salvet 4. Trenér: B. Kolář.