„Došlo k úderu palcem do oka. Měl mlžení, které mu nedovolovalo pokračovat v zápase. Nemělo cenu dál boxovat, když viděl dobře jen jedním okem,“ vysvětlil trenér kroměřížských boxerů Pavel Dočkal.

Ani jedno vítězství nezůstalo v Holešově. Jediným startujícím byl Lukáš Kopecký, který v hmotnostní kategorii do 60 kg prohrál s Kožinou z Mistřína. Problémem domácího borce je dodržování životosprávy, což se na jeho výkonu podepsalo.

„Do rohu jsem místo sebe postavil pana Dudu, který s ním nemá takové problémy jako já. Musím se naučit k němu chovat víc tvrději,“ řekl smutně trenér holešovských boxerů David Dovrtěl.

Juniorský turnaj v Holešově ovlivnila menší účast začínajících boxerů

Do holešovské Sokolovny přijelo jen minimum mladých začínajících boxerů. Ve stejném termínu startovala mládežnická špička na dalších turnajích po celé české republice. Domácí boxer Lukáš Pánek tak na svého soupeře čekal marně. Lukáš Sobotka a Mario Sobotka přišli na turnaj až v době, kdy už byl rozlosován, takže k zápasům vlastní vinou nemohli nastoupit. Kdyby se dostavili včas, mohli své umění předvést domácím příznivcům. Nakonec však zůstali jen v roli diváků.

„Pro organizaci turnaje jsem udělal, co bylo v mých silách. Jestli se nenajdou další nadšenci, kteří by dokázali s přípravou pomoci, tak bude docházet k některým problémům. Přesto si myslím, že se nám podařilo celou akci uskutečnit, a vzniklé problémy jsou pro nás ponaučením do dalších boxerských akcí,“ dodal Dovrtěl.

V exhibičním zápase si to alespoň mezi sebou rozdali kroměřížští závodníci Marek Andrýsek a Pavel Mozga, který boxoval první utkání. Do ringu se nedostali kroměřížští boxeři Janček a Hágen, kterým soupeři do Holešova nedorazili. Janček si tak na svou premiéru musí ještě počkat.

„Chtěli jsme divákům představit naše špičkové boxery Šerbana nebo Chmelu, ale na těchto juniorských turnajích nemají šanci se střetnout s kvalitními soupeři. Láník potěšil svou výhrou. Až několik prvních zápasů prověří jeho další možnosti růstu. První vítězství vždy začínajícího boxera povzbudí,“ řekl Dočkal.