Cílem je především oživit zaběhlý stereotyp a možná také, alespoň malou měrou, dále propagovat lakros.

Od vizí se bryskně přešlo k činům a tak se po několika dnech promýšlení systému mohlo přejít k prezentaci ligy, dle posledních trendů pojmenované Kroměříž Intercrosse Challenge, na veřejnosti.

Progres byl neuvěřitelný. Během několika dnů se přihlásily téměř tři desítky hráčů, což je na kroměřížské poměry opravdu překvapivý počet. Tito hráči byli následně v několika kolech draftu rozděleni do čtyř týmů: IC Bishops, KM Capitals, Divoky a Lax party, vedených manažery, zkušenými hráči LKK.

Vše tedy bylo připraveno na první kolo pilotního ročníku. Přípravy byly náročné, ovšem ne nadarmo. S výjimkou několika drobných chyb se o třetím listopadovém víkendu povedlo tento odvážný projekt úspěšně odstartovat prvním kolem, které ukázalo, že se jistě nebude jednat o krok zpět a KICh tak počala psát svou historii.

O týden později tedy mohlo následovat kolo druhé, které stanovilo současný stav tabulky, kde si první příčku s náskokem dvou bodů drží nejzkušenější tým ligy, Lax Party. V závěsu se drží IC Bishops s dvoubodovým náskokem na třetí KM Capitals. Poslední příčku zatím okupuje lakros Divoky.

Na druhém turnaji se již dalo sledovat jisté zlepšení ve srovnání s turnajem prvním a nyní můžeme jen doufat, že se další turnaje ponesou ve stejném duchu. Ten nejbližší je na programu již v sobotu 17. prosince od 13 hodin v tělocvičně ZŠ Slovan.

Výsledky 2. kola

Lax Party – KM Capitals 5:3, IC Bishops – KM Capitals 6:6, Lax Party – Divoky 6:7, Divoky – IC Bishops 1:8, IC Bishops – Lax Party 4:5, KM Capitals – Divoky 6:2

(lk, jp)