Druhý skončil se čtyřiadvaceti­sekundovou ztrátou Lukáš Jasenský (Hisport Team), bronzovou příčku vybojoval Luděk Blinka (Cyklo MXM Hulín, 1:16:32). Z regionálních triatletů bral ještě v devětaosmde­sátičlenné mužské konkurenci Přemysl Žaludek z Lukova (MS Cyklogat racing, 1:18:11) čtvrté místo a Milan Merva (Author Tufo Trilife Zlín) získal za čas 1:18:34 pátou pozici.

,,Plavalo se v neoprenech v devatenáctis­tupňovém rybníku Bagrák a já jsem se už po první části závodu držel na jeho čele. Na kole jsme se záhy s Jasenským vzdálili všem soupeřům. Těsně za námi však byla pětičlenná skupina ostatních favoritů, z níž nás na sedmadvacátém kilometru předjel specialista cyklista Blinka. Po patnácti stech metrech běhu jsem ovšem Blinku znovu předstihl a toho brzy zdolal také Lukáš Jasenský. Od druhého kilometru běhu už jsem měl letošního Kromplmena pod kontrolou," informoval spokojený Petr Vabroušek.

Žen se v Kroměříži sešlo jedenáct a mezi nimi získala prvenství v čase 1:24:34 lukovská Jana Žaludková hájící barvy týmu Seco Tools. Stříbrnou příčku obsadila Žaneta Bajerová (Titan SC Zlín, 1:28:01), třetí doběhla Petra Vybíralová ze Zlínského plaveckého klubu (1:30:02).

,,Na moje závěrečné letošní triatlonové vystoupení jsem se těšila, protože mám ráda kopcovitou cyklistickou trať v okolí Bunče," přiznala v cíli Jana Žaludková. Ta však měla těžkou cestu za zdoláním prvního místa.

,,Plavání mi moc nesedlo. Navíc se mi po opuštění vody začala točit hlava, a proto jsem na kolo šla ze třetí pozice s devadesátise­kundovou ztrátou na dvě moje největší soupeřky. Vybíralovou jsem poté předjela někde kolem desátého kilometru a před Bajerovou jsem se dostala až po dvacátém kilometru. V závěrečném běhu už jsem byla v dobrém rozpoložení a v něm se mi také dařilo na zlaté pozici zvyšovat náskok," radovala se nakonec z dalšího cenného sportovního skalpu Žaludková. ⋌(hot)