,,Do sezony jsme šli s cílem zahrát si dobrý nohejbal a neskončit podobně jako loni na chvostu tabulky. Nakonec jsme až do konce soutěže bojovali o první příčku v tabulce a tím i o postup do kvalifikace o druhou ligu," prozradil vedoucí celku Antoním Mrhálek.

Jeho tým odehrál několik povedených utkání.

,,Nejvíc jsme se zviditelnili vítězstvím 6:4 v na půdě lídra béčka Přerova. Povzbudivá byla rovněž identická výhra 6:4 na domácích kurtech nad stále se zlepšujícím Valašským Meziříčím," pochválil svoje svěřence Mrhálek.

Toho naopak mrzí domácí porážka s přerovskou rezervou 3:7 v posledním kole krajského přeboru.

,,Zápas byl navíc přímým soubojem o první příčku v soutěži. Hrálo se v něm několik vyrovnaných partií, kdy o výhře rozhodoval až poslední balón. Nakonec se v něm z vítězství radoval soupeř. Nezvládli jsme také odvetu ve Valašském Meziříčí," zavzpomínal i na nepovedené partie vedoucí kroměřížského celku.

Největší letošní síla družstva Kroměříže byla v širokém kádru. Tím pádem byla možnost vystřídat hráče, kterým se momentálně nedařilo. Tahouny byli především Jaroslav Sadil, David Němec, Lukáš Němec a Karel Doležel starší.

,,Sadil je náš nejtechničtější hráč. Někdy však dělá zbytečné chyby. David Němec může hrát na všech postech, Lukáš Němec je dobrý na síti a Doležel starší je kvaliptním polařem s kvalitní nahrávkou," charakterizoval svoje největší opory Mrhálek.

S přípravou na další sezonu začali v Kroměříži už začátkem listopadu. ,,Máme jeden až dva tréninky týdně. V nich se zaměřujeme na příjem podání a nahrávku. Začlenit do družstva chceme i některé dorostence," plánuje v zimní pauze Antonín Mrhálek, jenž by chtěl v příští sezoně se svým kolektivem v krajském přeboru znovu odehrát s každým soupeřem důstojný zápas.

Tabulka krajského přeboru 2015

1. Přerov B 8 1 1 73:27 17
2. Kroměříž 7 0 3 58:42 14
3. Valašské Meziříčí 6 1 3 62:38 13
4. Otrokovice 5 0 5 54:46 10
5. Vsetín C 1 3 6 31:69 5
6. Prštné B 0 1 9 22:78 1

LUBOMÍR HOTAŘ