Kariéru ukončil Daniel Halma. Navíc na hostování do druholigových Ivanovic na Hané odešel Karel Dvorský. Naopak novými tvářemi jsou univerzál Radim Kudrna, jenž k nám přišel z Otrokovic, mladík Dominik Rezek, dále Tomáš Valach a po několikaleté odmlce se k nohejbalu vrátil šestačtyřicetiletý Tomáš Drápal," vypočetl změny vedoucí družstva Antonín Mrhálek, jehož kolektiv se v zimní pauze scházel jedenkrát týdně v tělocvičně a v přípravě se zaměřil hlavně na souhru a utužování prakticky nového kolektivu.

Vzhledem k velkým změnám proto letos Hanáci nemají vysoké ambice. ,,Nechceme v tabulce skončit poslední," přeje si hlavně Mrhálek. Hanáci se v mistrovských zápasech budou spoléhat především na dvojici Lukáš Němec, Sadil a v trojkách by je měl na smeči táhnout Jiří Hýža.

,,Oporou se snad stane i Kudrna. Příjemně překvapit však můžou i ostatní," kalkuluje kroměřížský vedoucí družstva. Ten za jednoznačného favorita soutěže považuje béčko Přerova.

,,Černým koněm by letos mohlo být rovněž i Valašské Meziříčí. Valaši mají dorůstající mládež, které nechybí ambice dosáhnout na dobré výsledky," tipuje Antonín Mrhálek.

Vedoucího týmu Hanáků ale potěšil výkon družstva hned v 1. kole proti céčku Vsetína. Kroměříž Valachy porazila vysoko 8:2. ,,Byla to zasloužená výhra. Také třetí celek Vsetína se na začátku sezony teprve rozehrává. Navíc v koncovkách některých zápasů jsme měli štěstí," uznal po prvním souboji Mrhálek. V následném 2. kole ve Valašském Meziříčí Hanáci prohráli 3:7.

,,Na půdě silného protivníka jsme ještě vedli 3:2. Poté v singlu Sadil prohrál s Andrisem mladším a bylo to 3:3. A protože ve zbytku střetnutí už jsme nezískali žádný bod, domácí tak potvrdili roli favorita. Nicméně ve druhé polovině utkání se některé partie rozhodovaly až po třísetových bitvách," upozornil Antonín Mrhálek.⋌(hot)