V sobotním prvním semifinálovém souboji kroměřížský tým se Slovanem Černá Pole prohrál 71:86.

,,Zápas jsme před domácí zaplněnou halou s podstatně zkušenějším a vyšším soupeřem nezačali špatně. První čtvrtinu jsme s Brňany drželi krok. S přibývajícími minutami ovšem hosté postupně navyšovali svůj bodový náskok. Protože jsme neproměňovali podkošové nájezdy, tak se rozdíl ve skóre na konci duelu pohloubil až na 15 bodů.,“ informuje o prvním střetnutí trenér Hanáků Jan Hlobil.

Nedělní semifinálovou partii Kroměříž v brněnské sportovní hale Univerzity Obrany, vyhrála 88:70.

,,Nedělní utkání jsme začali mnohem lépe. Postupně jsme stahovali bodové manko, ale nepodařila se nám větší bodová šňůra. Až ve druhém poločase družstvo díky velké bojovnosti smazalo patnáctibodovou ztrátu z prvního zápasu. O postupovou trefu se postaral tři sekundy před koncem zápasu Vojtěch Nádeníček trojkou o desku. Poslední útok už Brňané nedokázali proměnit a tak se nám povedl dokonalý obrat,“ raduje se z postupu do Finále 2. ligy kouč Hlobil.

Ve finálové sérii hrané opět na dva vítězné zápasy se Kroměříž střetne s týmem BK Napos Vysoká nad Labem. První zápas se bude hrát v sobotu 4. května na východě Čech, druhé utkání se odehraje v neděli 5. května ve sportovní hale TJ Slavia v Kroměříži.

SEMIFINÁLE 2. LIGY – Skupina C (na 2 zápasy):

1. zápas: TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – TJ SLOVAN MACHINES ČERNÁ POLE BRNO 71:86 (15:22, 27:43, 48:64)

Body Kroměříže: Toul 28, Kubík 11, Šruc 7, Pobořil 7, Trávníček 4, Michalčík 4, Křůmal 4, Kadlec 3, Adam Jan Navrátil 2, Nádeníček 1.

2. zápas: TJ SLOVAN MACHINES ČERNÁ POLE BRNO – TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 70:88 (16:18, 44:43, 54:71)

Body Kroměříže: Nádeníček 25, Toul 13, Křůmal 13, Vavruša 11, Šruc 7, Trávníček 6, Michalčík 5, Mrázek 3, Pobořil 2, Kubík 2, Adam Jan Navrátil 1.