O víkendu hráli dva mistrovské zápasy. V pátek večer kroměřížské mužstvo v legendární brněnské sportovní hale Rosnička prohrálo s týmem SK Žabovřesky 81:95.

,,Od začátku utkání bylo jasné, že to nebude zápas obran. V první čtvrtině si domácí vypracovali až desetibodový náskok, který se nám ještě v prvním poločase podařilo stáhnout až na rozdíl dvou bodů. Do třetí čtvrtiny jsme ovšem nevstoupili dobře. V ní jsme prohrávali o 20 bodů. V poslední části jsme se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale na obrat ve skóre už bylo pozdě,“ konstatoval po pátečním souboji kouč Hanáků Jan Hlobil.

V neděli Kroměříž v další známé sportovní hale v moravské metropoli v Morendě nestačila na celek Slovan Černá Pole Brno 65:76.

,,Domácí do zápasu nastoupili s tradiční zkušenou sestavou. My jsme zápas odehráli se spoustou mladých hráčů. S Brňany jsme ale téměř po celý průběh střetnutí dokázali držet krok. Bohužel se nám nepodařilo odskočit do výraznějšího vedení. O osudu duelu se definitivně rozhodlo až ve čtvrté čtvrtině. V ní si domácí vypracovali jedenáctibodový náskok,“ informuje Hlobil.

Ve čtvrtek 28. září Hanáci ještě bojovali v 1. kole Českého poháru. V něm Kroměříž doma polehla prvoligovému Snakes Ostrava 72:95.

,,Hosté, přestože k nám přijeli v okleštěné sestavě, byli silným soupeřem. Do utkání totiž nastoupily všechny jejich opory. A to bylo od začátku zápasu znát. Náš tým zaostával na obranné polovině, Ostrava proto dávala hodně jednoduchých košů. Severomoravané tak měly celý průběh střetnutí pod kontrolou,“ uznal Jan Hlobil.