Navrátil uběhl na tartanové dráze atletického stadionu v Uherském Hradišti za hodinu čistého času 17 038 metrů. Stříbrný skončil domácí reprezentant Slovácké Slávie Uherské Hradiště Jakub Janíček (16 235 metrů), zbývající medailovou pozici obsadil Josef Hubáček (Kesbuk Bílovice, 15 172 metrů). Miroslav Kolařík (Slečinky Napajedla) bral za výkon 15 135 metrů čtvrté místo a Filip Vrága (AK Kroměříž, 13 625 metrů) si na Hanou odvezl zisk páté příčky.

,,Slováckou hodinovku jsem upřednostnil před půlmaratónem v Hulíně. Závod v Uherském Hradišti mi totiž zapadal do přípravy na půlmaraton v Karlových Varech,“ prozradil Tomáš Navrátil.

Ten hned od startu a potom celou hodinu běžel na první pozici sám. ,,Měl jsem v plánu závod běžet jako fartlek. To znamená střídat rychlé a o něco pomalejší úseky. Kolem pětatřicáté minuty jsem o jedno kolo předběhl Jakuba Janíčka a potom už jsem věřil, že v Slovácké hodinovce zvítězím,“ potěšilo prvenství v cíli Navrátila.

,,Trochu mě ale mrzí, že se v Uherském Hradišti v ideálním počasí nesešla větší konkurence,“ divil se však kroměřížský vytrvalec.

Dramatický závod žen vyhrála Lenka Toralová z Uherského Brodu (12 548 metrů). Druhá byla Marta Dumová (12 450 metrů), bronzová doběhla Věra Moravanská (obě Veselí nad Moravou, 10 914 metrů).