Druhé místo obsadil se ztrátou 2 minut a 14 sekund Tomáš Neradil (Aspot Hulín), bronzovou příčku získal Tomáš Kašpařík (SK Přerov, 1:26:25). Z regionálních vytrvalců vybojoval Oldřich Jasenský z AK Kroměříž díky času 1:26:38 čtvrtou pozici a Zdeněk Vaculík (Aspot Hulín, 1:27:39) skončil pátý.

Závod měl start i cíl u kroměřížského zimního stadionu a byl rozložený do dvou okruhů na trati směrem do Kvasic a zpět.

,,S umístěním i s dosaženým časem jsem spokojený,“ pronesl v cíli Tomáš Neradil.

Ten dlouho bojoval o první příčku. ,,Až do patnáctého kilometru jsem se na čele staral o tempo. Doležal zvolil vyčkávací taktiku a v těsném závěsu běžel pořád za mnou. Pět kilometrů před cílem jsem trochu zpomalil a můj největší soupeř se posunul na zlatou pozici. Na ní pak zůstal až do cíle,“ upozornil  na rozhodující moment nejlepší běžec ze Zlínského kraje v letošním ročníku Kroměřížského půlmaratonu Tomáš Neradil.  

V závodu žen zvítězila Zuzana Hubáčková (AK Drnovice, 1:40:10), před přerovskou Monikou Peluhovou (1:41:17). Bronzová do cíle doběhla v čase 1:42:34 další běžkyně z Přerova Simona Grulichová.

V Kroměříži uspořádali také čtvrtmaraton. V něm mezi ženami vybojovala na 10,6kilometrové trati zlatou pozici domácí Veronika Brázdová (Valachbajk  Team, 46:36). Stříbrná doběhla Lenka Běhalová z Přerova (51:42), třetí místo obsadila Barbora Slaninová (SK Rudá, 53:58).

,,I v nepříznivém počasí se mi výborně běželo. Možná jsem měla zbytečně rychlý start. V úvodu závodu jsem ale cítila spoustu energie. Ta mi vydržela až do cíle. Také proto jsem od prvních metrů před sebe nepustila žádnou soupeřku a ani v cíli jsem nebyla moc vyčerpaná. Čtvrtmaratonská trať mi v sobotu sedla,“ pochvalovala si sportovní pohodu Veronika Brázdová.  

V mužích z běžců ze Zlínského regionu dosáhl na nejlepší výsledek Zdeněk Šťastník z Kroměříže, který vybojoval časem 44:37 druhou příčku.