V konkurenci sedmasedmdesáti běžců se do popředí výsledkové listiny z regionálních půlmaratonců prosadili ještě pátý v pořadí Milan Hostaša z Valašského Meziříčí (1:21:30), Tomáš Neradil z Aspotu Hulín skončil šestý (1:22:10), Vlastimil Bukovjan z otrokovického Kesbuk Teamu bral za čas 1:23:01 osmou příčku a Ondřej Tabarka (Rymice, 1:23:47) doběhl desátý.

,,Dlouho jsme byli společně s loňským vítězem Sedláčkem na čele závodu. Vyčkával jsem proto na vhodný okamžik, abych se od mého největšího soupeře odpoutal. Zrychlil jsem až v posledních stovkách metrů, kde na můj nástup už kroměřížský vytrvalec nedokázal zareagovat," upozornil na rozhodující okamžik letošního půlmaratonu v Kroměříži Pavel Dvořák. ,,Na Dvořáka jsem si věřil, nisméně v závěru byl o dvanáct let mladší soupeř přece jenom rychlejší," uznal stříbrný Josef Sedláček. ,,Můj výkon mohl být lepší. Ovšem těsně před cílem jsem si zřejmě natrhl lýtkový sval a tak jsem závod pouze doklusal," obával se nepříjemného zranění třetí v pořadí Tomáš Svoboda.

Žen se v letošním půlmaratonu v Kroměříži postavilo na start třináct. Mezi nimi brala prvenství domácí Veronika Brázdová hájící barvy týmu Sýkora Running (1:35:01). Druhá Martina Novotná (Rusava Bike Team) za ní zaostala o jednadvacet sekund, bronz si z Hané do Brna odvezla Magda Janková (1:39:50). Hana Večerková z Kesbuk Teamu Otrokovice skončila v čase 1:42:22 čtvrtá.

,,Závod mě zastihl ve výborném rozpoložení. Navíc, přestože na trati na rovinách foukal nepříjemný vítr, vytvořila jsem si v půlmaratonu v Kroměříži osobní rekord. Novotná můj náskok na první pozici ale v závěru nepříjemně stahovala," radovala se z cenného sportovního triumfu 25letá Veronika Brázdová.
V Kroměříži uspořádali také čtvrtmaraton, jehož se zúčastnilo 32 mužů a 28 žen. Ten mezi muži vyhrál časem 36:12 Tomáš Blaha. Stříbrný doběhl Tomáš Navrátil (oba AK Asics Kroměříž, 38:08), třetí místo v mezinárodní společnosti obsadil Josef Staník z BK Lysá pod Makytou (39:30). ,,Dneska jsem zvolil pouze účast ve čtvrtmaratonu, protože v neděli mě ještě čaká závod v Bratislavě," vysvětloval suverénní vítěz čtvrtmaratonu Tomáš Blaha. Ve čtvrtmaratonu žen zvítězila domácí Jana Dorazilová (45:28), před Marii Hynštovou (AK Drnovice, 48:13), třetí příčku vybojovala Martina Dřímalová z Ligy 100 Olomouc (51:14).