Druhý mezi muži v konkurenci sedmaosmdesáti triatletů z Česka, Slovenska, Polska a Kolumbie, skončil se ztrátou devětasedmdesáti sekund Aleš Zajíc z pořádajícího klubu RH Kroměříž, třetí místo vybojoval časem 1:19:01 Tomáš Neradil z Aspotu Hulín. Z regionálních reprezentantů bral ještě Jan Hajzler (1:19:06) čtvtou příčku a Daniel Tkáč (oba Author Tufo Trilife Zlín, 1:20:42) obsadil šestou pozici.

,,Po plavání jsem měl na čelo mírnou ztrátu. V průběhu cyklistiky už jsem se ale probojoval na první pozici a v závěrečném běhu se mi dařilo odrážet ataky všech nepříjemných běžců," prozradil v cíli spokojený třiatřicetiletý Luděk Blinka.

Žen se na start postavilo celkem devět a mezi nimi dominovala časem 1:28:17 největší favoritka Jana Žaludková z klubu Cyklogat Malenovice. Stříbrnou příčku získala Žaneta Bajerová (Titan SC Zlín, 1:38:34), třetím místem se pyšní Lenka Vondroušková (Cyklosport Chropyně, 1:39:27).

,,Po plavání byla nejlepší Bajerová, ale už v průběhu druhého kilometru cyklistiky se mi moji největší soupeřku podařilo předjet a vítěznou pozici jsem si později díky rovnoměrnému tempu s přehledem kontrolovala až do cíle," pochvalovala si po závodu Jana Žaludková.