SLAVIA KROMĚŘÍŽ – BCM OSTRAVA 79:48 (39:20)

Kroměříž se hned v úvodní čtvrtině dostala do vedení 16:8. Po druhé části hry vedli domácí hráči už o devatenáct bodů a utkání dovedli do vítězného konce. Nejlepším střelcem zápasu byl s pětadvaceti body Michal Mráz, kterému v dresu Kroměříže zdatně sekundoval Ničajevský se šestnácti body. „Středisko mládeže je vlastně rezervou Ostravy, takže před utkáním jsem měl ze soupeře obavy. Přijeli v osmi lidech a tvrdili, že nejsou kompletní. Ani my jsme však nebyli kompletní. Chyběli nám Ambrož, Poledňák, Šumbera i Sitař. Přesto jsme začali výborně. Perfektně jsme bránili a v první čtvrtině jsme dovolili soupeři nastřílet jen osm bodů. V první půlce jsme si vypracovali dvacetibodový náskok. Druhá půlka se změnila v exhibici. Michal Mráz sám třikrát smečoval. Soupeře jsme přehráli na všech postech. S naší hrou jsem byl maximálně spokojen,“ řekl po vítězství trenér Kroměříže Jiří Král.

Slavia si před startem druhé ligy vyzkoušela svého nového soupeře

Body Kroměříže: Mráz 25, Ničajevský 16, Hřebačka 14, Melichárek 13, Hůlka 5, Král 4, Krátký 2.
Kroměříž přivítá v dalším kole poháru na domácí palubovce prvoligový tým VŠB Ostrava. „V utkání by měl nastoupit v dresu hostí Patrik Smažák, bývalá hvězda prvoligového kroměřížského týmu. Doufám, že přiláká hodně diváků do haly. Ve druhém kole můžeme tentokrát jen překvapit. Myslím si, že určité šance máme a určitě nebudeme působit odevzdaným dojmem. V kompletní sestavě máme šanci Ostravu potrápit,“ uvedl na závěr Král.

Kádr Kroměříže prošel úspěšně změnami

Pohárový zápas s VŠB Ostrava se bude hrát 27. října. Do druhé ligy vstoupí Kroměříž dvojzápasem na palubovkách soupeřů. 29. září v Husovicích a o den později v Prostějově. V domácí hale přivítají 13. října BCM Ostravu, kterou vyřadili v poháru a ve druhém utkání Krnov.

PŘEČTĚT SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika