TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – TJ TŘEBÍČ 84:74 (23:22, 21:18, 24:21, 16:13)
Domácím se v prvním poločase podařilo vypracovat mírný náskok, který svěřenci Jiřího Krále už ve zbytku utkání nepustili a zaslouženě zvítězili 84:74.
V úvodu zápasu byli o něco lepší domácí, kteří vyhráli první čtvrtinu 23:22. Ve druhé čtvrtině domácí dokázali navýšit svůj náskok na čtyři body.
„Na utkání jsme se důkladně připravovali, protože soupeř přijel v nejsilnější sestavě. Věděli jsme, že to bude těžký zápas a podle toho jsme k němu přistoupili. Vypracovali jsme si mírný náskok, který jsme si udržovali,“ poznamenal trenér Kroměříže Jiří Král.
Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil a domácí hráči si bezpečně udržovali svůj náskok. Ten dokonce v průběhu třetí čtvrtiny navýšili na 7 bodů.
„Ve druhém poločase se hosté začali dotahovat, ale díky synovi, který dal dvě trojky po sobě, jsme jim znovu odskočili. Závěr jsme už dohráli v klidu,“ pochvaloval si Král.
Body Kroměříže: Král 21, Soušek 15, Novák 14, Zlámal 11, Ambrož 10, Langstein 6, Hůlka 4, Sedlařík 3.

TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – SK ŽABOVŘESKY 66:70 (21:19, 10:14, 18:15, 17:22)
V úvodu utkání působili domácí hodně rozpačitě. Kroměřížští špatně bránili a hodně faulovali. Toho hostující hráči dokázali řádně využít. Postupem času však domácí zrychlili přechod do útoku a na konci první čtvrtiny vedli o dva body.
„Začali jsme hrozně vlažně, ale já jsem stále věřil, že se to zlomí, což další průběh zápasu potvrdil,“ řekl kroměřížský kouč.
Těsné vedení se ve druhé části přelévalo ze strany na stranu. Žabovřesky nakonec vedly v polovině utkání o dva body. Třetí část patřila od úvodu kroměřížskému týmu.
„Odskočili jsme až na rozdíl deseti bodů a vypadalo to, že už zápas dotáhneme do vítězného konce. Bohužel však rozhodčí, kteří byli dost špatní, připouštěli tvrdou hru, která nám nesvědčí,“ přiznal Král.
Před závěrečnou částí vedla Kroměříž o jeden bod. Jenže domácí začali kupit chyby a hostující hráči během chvilky převzali otěže utkání.
„Naší chybou bylo, že jsme diskutovali s rozhodčími a nesoustředili jsme se na svou hru. Hosté byli v závěru šťastnější. Chyběl nám Jiří Novák a s ním dvacet bodů. Navíc se zranil Ambrož. V závěru to nikdo nechtěl vzít na sebe,“ dodal Jiří Král.
Přes první porážku na domácí palubovce je Slavia na výborném druhém místě s bilancí 6 - 2.
„Jsem spokojen, i když pohled na tabulku klame, protože jsme doma hráli šest zápasů. Teď nás čeká Nový Jičín a Valašské Meziříčí. Když získáme sedmou výhru v polovině soutěže, tak to bude výborné. Deset výher bude totiž stačit k udržení,“ je přesvědčen trenér Slavie.
Body Kroměříže: Zlámal 14, Soušek 13, Langstein 12, Ambrož 12, Král 8, Sedlařík 4, Poledňák 2, Hůlka 1.