TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – SOKOL KARVINÁ 71:69 (11:24, 14:13, 17:14, 29:18)

Slavia vstoupila do zápasu zakřiknutě a soupeře si nechala odskočit až na rozdíl třinácti bodů.

„Před plnou halou byli v úvodu kluci trošku nervózní. Byli přemotivovaní. Museli jsme hru trochu stáhnout a začínat od dobré obrany,“ řekl domácí trenér Ondřej Němec.

Od druhé čtvrtiny začal domácí tým ztrátu dotahovat. V závěrečné části se Slavii podařilo srovnat krok se svým soupeřem a nakonec dosáhla na těsné dvoubodové vítězství.

„Ve druhém poločase jsme už hráli mnohem lépe. Hosté byli však pořád v kontaktu, protože se jim dařila střelba z dálky. Náš mladý tým se musel soustředit především na poctivou práci v obraně. To dokázal zužitkovat ve čtvrté čtvrtině. Se šťastnou koncovkou se nám nakonec podařilo vyhrát o ten jeden koš,“ pochvaloval si kouč Ondřej Němec.

„Celý zápas to bylo ze strany rozhodčích tendenční, ale vedli jsme, tak nám to moc nevadilo. Závěr zápasu byl ale hrubě ovlivněn jejich verdikty a my to tak nenecháme,“ slíbil trenér Karviné Roman Vítek.

Na druhou uznal, že domácí měli větší kvalitu pod košem a karvinští pivoti z perimetru své spoluhráče střelecky moc nepodpořili.

TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – BCM OSTRAVA 66:67 (23:22, 9:15, 17:18, 17:12)

První čtvrtina byla velkou přestřelkou a vypadalo to, že oba týmy budou na konci zápasu atakovat stobodovou hranici.

„Ani jeden z týmů moc nebránil. Pro nás to byl nešťastný začátek, protože jsme nechtěli hosty pustit do většího tlaku. Bohužel se nám nepodařilo udělat nějaké věci, které jsme si před zápasem řekli. To se odrazilo i na našem dalším výkonu. Body narůstaly a my jsme museli zase dohánět ztrátu,“ povzdechl si kroměřížský trenér Ondřej Němec.

Ve druhé části dali domácí jen devět bodů a vedení přenechali Ostravě. Se ztrátou šesti bodů vstupovali basketbalisté Slavie do závěrečné čtvrtiny, ale na vítězství už nedosáhli. Domácí hráči zahodili v celém utkání 21 trestných bodů.

„Postupem času jsme začali zužitkovávat fauly, které jsme získávali od začátku zápasu. Sedm minut před koncem utkání už seděli na lavičce hostů tři vyfaulování hráči. Bohužel nám to k výhře nestačilo. Tentokrát jsme neměli takové štěstí jako v předchozím zápase. Je to škoda, protože každé domácí utkání je velmi důležité,“ zdůraznil Němec.

Jeho svěřenci mají po čtyřech kolech vyrovnanou bilanci – dvě vítězství a dvě prohry a v tabulce jsou na sedmém místě.

„Týmový duch byl ve Slavii vždy na prvním místě. V posledních letech se však z mužstva vytratil. Osobní výkony jdou nad týmový duch. V situaci, kdy jsou kluci pod tlakem, tak se to vrací. Musíme tomu dát čas, aby se hráči naučili hrát kolektivně. To je naše priorita. Moderní basketbal je o obraně a doskakování. To se nám s Ostravou nedařilo,“ dodal nový kroměřížský trenér.