SK ŽABOVŘESKY – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 73:67 (22:19, 18:18, 14:13, 19:17)

Úvod zápasu se Kroměříži tradičně nepovedl. Přesto rozdíl po první čtvrtině nebyl z pohledu hostů nijak špatný – 19:22.

„Domácí letos vedou tabulku a potvrdili, že jsou silní. Nám se celkem dařilo to, co jsme chtěli a soupeře jsme nepustili do žádného rozhodujícího úniku. Po celý zápas se nám dařilo s domácími držet krok,“ poznamenal kroměřížský trenér Ondřej Němec.

Ve druhé periodě Hanáci zvýšili obrátky a minimální rozdíl ve skore zůstal nezměněn. I po třetí čtvrtině byli kroměřížští hráči Žabovřeskám na dostřel. Hosté před poslední periodou ztráceli na svého soupeře pouhé čtyři body.

„Na konci se ukázala zkušenost brněnských hráčů a nakonec urvali vítězství,“ dodal Němec.

Kroměříž: Novák 23, D. Ničajevský 17, Mráz 10, Pivoda 10, Vavruša 4, Polášek 2, M. Ničajevský 1, Kadlec, Král. Trenér: O. Němec.

SPARTAK UHERSKÝ BROD – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 96:67 (23:16, 27:13, 17:7, 29:31)

Svěřenci kouče Ondřeje Němce na palubovce Uherského Brodu padli. Hanáci prohráli jasně 67:96. Kroměříž přišla o naději na úspěch ve druhé čtvrtině, kdy prohrála rozdílem čtrnácti bodů.

„Uherský Brod letos nastupuje v hodně silné sestavě a určitě bude útočit na nejvyšší příčky. V dresu domácích se představili hráči, kteří mají hodně přesnou ruku a velké zkušenosti. Od začátku nás domácí přehrávali v obraně i útoku,“ přiznal trenér hostů Ondřej Němec.

Ve třetí části se střelcům Slavie úplně přestalo dařit, dali jen sedm bodů, a domácí tak vedli už 67:36.

„Průběh se nám nepodařilo zlomit ani po přestávce. Poprvé v sezoně jsme nedokázali bojovat až do konce zápasu a skore neustále narůstalo. Domácí nehrají nijak rychlý basketbal, ale za to jsou důrazní a jejich hra nám už několik let nesedí. Ve třetí čtvrtině nám úplně chyběla koncentrace na hru,“ všiml si kroměřížský kouč.

V závěru se alespoň hosté dokázali prosadit pod košem soupeře, a rozdíl ve skore o dva body snížili.

„V poslední čtvrtině domácí polevili v obraně a prostřídali základní sestavu, která má obrovskou sílu. Nám se sice střelecky dařilo, ale už nám to nebylo nic platné,“ dodal Ondřej Němec.

Kroměříž: Mráz 16, Král 12, Novák 9, Pospíšil 7, Vavruša 5, D. Ničajevský 4, Pivoda 4, M. Ničajevský 4, Kadlec 2. Trenér: O. Němec.