V závěrečné části však domácí deklasovali a zápas dotáhli až do prodloužení. Senzační obrat však ke konečnému vítězství nestačil.

BC NOVÝ JIČÍN B – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 83:78 po prodloužení (23:17, 20:17, 23:15, 6:23 – 11:6)

Hosté vstoupili do utkání vlažně. Domácí dokázali slabé koncentrovanosti Hanáků v počátku dobře využívat a celou první čtvrtinu byli ve vedení. Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil a Nový Jičín vedl po polovině zápasu 43:34. Po třiceti minutách bylo skóre 66:49 pro domácí a vypadalo to, že o vítězi duelu je již rozhodnuto.

„V prvních třech čtvrtinách jsme tahali za kratší konec. V poločase jsme prohrávali o devět bodů. Domácí lépe začali a v první čtvrtině proměnili čtyři trojky. Potom jsme jejich zbraň už eliminovali. Pro nás bylo nejhorších prvních pět minut ve třetí čtvrtině. V obraně jsme hráli hodně vlažně,“ přiznal kroměřížský trenér Jiří Král.

Do čtvrté čtvrtiny už ale nastoupila zcela jiná Kroměříž. Domácí se rázem nemohli střelecky prosadit a rozdíl skóre ve prospěch Nového Jičína se nezadržitelně tenčil. Nakonec hosté sedmnáctibodové manko smazali a zápas dospěl do prodloužení. V něm byli o málo šťastnější domácí.

„Po změnách v sestavě kluci v poslední čtvrtině zabrali. Bohužel se nám už nepodařilo skore v normální hrací době otočit. Prodloužení ovlivnila rozhodčí Kašpárková z Ostravy. Dva útoky po sobě zastavila pro údajné útočné fauly. Navíc to dorazila tím, že nám odpískala kroky. Po následném komentáři jsme potrestaní technickou chybou,“ dodal Král.

BCM OSTRAVA – SLAVIA KROMĚŘÍŽ – nehráno

Druhé utkání víkendu basketbalisté Kroměříže neodehráli. V ostravské hale byla totiž velká zima.

„Bylo to extrémní. Mělo se hrát už od 9 hodin. Když jsme se rozcvičovali a přišli rozhodčí, tak jsme nechali změřit teplotu, která dosahovala pouze 12 stupňů. To bylo o šest méně, než předepisují pravidla. Za této situace se zápas neodehrál. Jsem zvědavý, co bude následovat, zda zápas vyhrajeme kontumačně, nebo se bude opakovat,“ řekl k neobvyklé situaci trenér Kroměříže.