Prodej soutěže jiným zájemcům není možný. Česká basketbalová federace totiž právě proto, aby se nekšeftovalo se soutěžemi, zavedla nové řády, které to zakazují. Po všech odehraných barážích a kvalifikacích jsou soutěže nepřevoditelné.

„Extraligu juniorů hrát nebudeme, protože hráči, kteří soutěž vybojovali, už nesplňují věkový limit a po nich máme v klubu dvouletou díru. Kluků bychom dali dohromady jen několik a za těchto okolností by to nemělo smysl,“ vysvětlil předseda basketbalového klubu Karel Fleischmann.

Kompletní mužstvo juniorů přechází do kategorie mužů a bude hrát oblastní přebor jižní Moravy jako tým Slavia Kroměříž C. Nejstarším mládežnickým mužstvem tak bude kategorie do 16 let. Slavia Kroměříž však bude mít tři týmy mužů. Slavia Kroměříž podepsala dohodu o převodu práv na II. ligu od Prostějova.

Kroměříž opět v druhé lize

„Od příští sezony tak bude v Kroměříži opět II. liga. Mužstvo bude tvořit asi osm našich hráčů a jednáme s Prostějovem o příchodu dalších pěti nebo šesti hráčů. Prostějov totiž zrušil svůj rezervní tým,“ řekl Fleischmann.

A tým Kroměříže tak bude hrát II. ligu, B tým II. třídu a C tým III. třídu. Na lavičce prvního mužstva zůstává i pro příští sezonu Jiří Král.

„Do juniorského týmu jsem nijak nezasahoval. Předem bylo jasné, že na extraligu nebudou hráči. Naštěstí se nám podařilo zachránit alespoň druhou ligu mužů po dohodě s Prostějovem,“ připomněl Jiří Král.

V kádru tak zůstane sedm hráčů, kteří ve druhé lize už nějaký ten rok působí a potvrdili své schopnosti. Tým bude doplněn o několik mladých hráčů z Prostějova. Nejstarším hráčem v mužstvu bude Jiří Ambrož, který má třiadvacet let. Přesto by tým měl být na úroveň II. ligy hodně silný.

Budeme zapojovat i mladé

„Budeme zapojovat i naše mladší hráče, protože nikde není psané, že kluci z Prostějova tady budou hrát pořád. Mohou se kdykoliv vrátit do svého klubu nebo odejít jinak. Proto musíme mít zájem zapojovat naše juniory do kategorie mužů,“ zdůraznil kroměřížský kouč.

Cílem mužstva bude vyhnout se sestupovým starostem.

„V kádru máme čtyři pivoty s výškou přes dva metry, takže si myslím, že pod košem budeme silní. Petr Mikulík je v kádru slovenské reprezentace. Ondra Soušek je také hodně kvalitní hráč. Povedlo se nám posílit pod košem, protože Michal Mráz vzal nabídku učit v Irsku a opět nám bude chybět,“ řekl Jiří Král.

Na každém postu bude mít kroměřížský trenér na rozdíl od loňské sezony dva vyrovnané hráče. Šestnáctičlenný kádr se sejde v posledním červencovém týdnu. První čtyři týdny bude čekat na hráče náročná atletická příprava. V srpnu se už podívaje pod koše. Trenér Král, by rád odehrál alespoň šest přípravných zápasů, aby hráči měli čas se pořádně sehrát.