SLAVIA KROMĚŘÍŽ– BK JIHLAVA 77:85 (40:35)

Kroměřížský trenér Jiří Král nemohl být spředvedenou hrou svých svěřenců po utkání spokojen. Hráči nevyužili výhody domácího prostředí a také ve druhém vzájemném utkání vtéto sezoně nenašli na Jihlavu účinnou zbraň.

Hosté dokázali otočit nepříznivý stav utkání ve druhé polovině osmi trojkami.„Mělo to být pro nás povinné vítězství. První poločas se ještě vyvíjel podle našich předpokladů, ale po přestávce se hosté chytli střelecky a dali nám padesát bodů. Vposlední čtvrtině to byla znaší strany zoufalá hra. Hráči soupeře určitě podcenili,“ řekl po utkání kroměřížskýkouč.

Body Kroměříže: Mráz 24, Poledňák 17, Šumbera 11, Ambrož 10, Melichárek 7, Koukal 3, Král 3, Ničajevský2.

SLAVIA KROMĚŘÍŽ– SK ŽABOVŘESKY 84:80 (33:47)

Vdalším utkání dokázala Slavia zdolat vedoucí tým tabulky vpoměru 84:80 a kroměřížský trenér měl ztohoto vítězství zjevnou radost. Přitom vobou zápasech chyběl domácím zraněný střelec Jan Sitař. Vduelu se Žabovřeskami ho skvěle nahradil Ivo Melichárek „Byl to jeho zápas. Ve druhém poločase dal šest trojek.

Vprvním poločase měl na svém kontě jen jeden bod, ve druhé půli přidal 28!. Jsem rád, že jsme vyhráli. Hráči mne potěšili svojí koncentrací a přístupem. Určitě jsme takový zápas potřebovali,“ připomněl kouč Kroměříže JiříKrál.

Další dva zápasy odehraje Slavia až vbřeznu. Na domácí palubovce přivítá těžkou dvojici Nový Jičín a Valašské Meziříčí. Kroměřížský tým posílí vposledních čtyřech kolech základní části odchovanec Martin Novák, který hrál letos první ligu zaZlín.

Body Kroměříže: Melichárek 29, Mráz 17, Šumbera 12, Král 8, Ambrož 6, Hůlka 4, Ničajevský 3, Poledňák 3, Koukal2.