Předpoklady začal naplňovat od samotného úvodu. Krok s ním držel pouze Pavel Valoušek. Na šesté rychlostní zkoušce ale otrokovický pilot havaroval a Krestovi se otevřela cesta k prvenství.

„My jsme startovali hlavně kvůli fanouškům a sponzorům, jako poděkování. Svým způsobem jsme čekali, jak se vše zamíchá či nezamíchá. Ale pomalu se nejelo. Spíš Valda nasadil tempo o něco vyšší a dopadlo to tak, jak to dopadlo, což je určitě škoda," mrzelo i rodáka z Trnavy na Zlínsku, že po první etapě postrádal závod patřičný náboj i napětí.

O ty se postaralo až v neděli vrtkavé počasí, které všem posádkám řádně zkomplikovalo situaci. „V neděli jsme začali opatrně s cílem hlavně neudělat chybu. Všude bylo plno vody, a přestože nás Honza Dočkal trochu stáhl, mohli jsme být v klidu," líčil Kresta.

Náskok měl luxusní a jak sám přiznal, nebylo jednoduché najít motivaci. „Už pro mě bylo trochu složité, abych nějak tahal, protože člověk to chce dovézt do cíle, být v poklidu, což ale někdy bývá hodně zrádné," pokračoval luhačovický soutěžák.

A z jasného závodu nakonec musel skutečně odstoupit. Ne snad že by vyrobil nějakou jezdecku chybu, v závěrečném měřeném testu jej však zradila technika. Do cíle přitom chybělo jenom posledních pár kilometrů. Stopku mu vystavila prasklá kardanová hřídel.

„Na cílovou rampu už bylo opravdu blízko, bohužel nás poprvé v sezoně zradila technika. Ta nás připravila o vítězství, které by bylo pěknou tečkou na letošní sezonou. Ale i takový je rallysport. Nedá se nic dělat," konstatoval Kresta.