Vedoucí tým soutěže Kozel Počenice jel na jižní Moravu s jasným cílem, a to alespoň jednou vyhrát a potvrdit tak vítězství v soutěži a vyslat se do baráže o první ligu. Do cesty za splněným snem se postavily Otrokovice a domácí Znojmo.

PANTHERS OTROKOVICE – SFK KOZEL POČENICE 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Ačkoliv Otrokovice již o nic nehrály, umístění kolem třetího místa měly zajištěné, motivace jim nechyběla a herním zápalem jen čišely. Do utkání vstoupily s jasnou taktikou, znepříjemnit tvrdou hrou Kozlům každý pohyb po hřišti. A zpočátku byly opravdu lepším týmem, což dokázaly i gólově.

Ale zanedlouho na polovině chytře Bláha sklepnul míč pro Zapletala a ten šťastnou střelou vyrovnal. Ještě v úvodní třetině se Kozel dostal k první a zároveň poslední přesilovce v utkání a Bláha ze vzduchu otočil skore na stranu Počenic. Jednobrankový náskok držel Kozel i po dvou třetinách, když po vyrovnání Panterů dával branku na 3:2 Uhrinovský.

Na straně lídra se však začaly kupit tresty a ten musel bránit takřka dvouminutovou přesilovku pět na tři. V závěrečné třetině došlo k jednomu z nejkurióznějších okamžiků sezóny. Zcela nepochopitelně obránce Otrokovic v situaci, kdy nebyl přímo napadán soupeřem, odehrál míček do vlastní branky.

Brankář se mohl jen dívat, jak míč překračuje brankovou čáru. Kozel vedl o dvě branky a byl na nejlepší cestě splnit cíl dne. Pak však přišel další významný okamžik. Pivec na polovině hřiště nevybíravým způsobem ukončil průnik otrokovického hráče a po zásluze dostal červenou kartu. Počenické čekalo pětiminutové oslabení.

Díky obrovské bojovnosti ho však přečkali bez úhony. Otrokovice počenickou branku ohrozily jen minimálně. V závěrečných minutách už Kozel o náskok nepřišel a mohla následovat náležitá oslava, Kozel Počenice měl zajištěný titul ve II. lize.

Branky a asistence: Zapletal (Bláha), Bláha (Zapletal), L. Uhrinovský (Zapletal), vlastní.

Počenice: R. Michajlovič – Fiala, Svoboda, Zimek, Caletka, Račko – L. Uhrinovský, Bláha, Zapletal – J. Uhrinovský, Císař, Zavadil – M. Michajlovič, Pivec, Pátík – Hyánek.

TJ VHS ZNOJMO B – SFK KOZEL POČENICE 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

I když už bylo o všem rozhodnuto, Počeničtí nastoupili do zápasu s tím, že chtějí prodloužit vítěznou sérii a důstojně dohrát základní část. Znojmo postavilo pro tento turnaj relativně silný tým čítající také dva extraligové hráče. V počenickém dresu dostali šanci všichni hráči, Kozel nastoupil s kompletními třemi útoky.

Od začátku se hrál velmi vyrovnaný a bojovný zápas, ve kterém měli chvílemi navrch domácí florbalisté. Utkání se lámalo ve třetí třetině a zlomil ho nejlepší hráč v poli Kozlů – Lukáš Uhrinovský. Kozel zvítězil těsně 4:3. Za zmínku však stojí také excelentní výkon opory ve svatyni Kozlů Radovana Michajloviče.

Kozel si prodloužil sezónu. Opanoval II. ligu a s devítibodovým náskokem si vysloužil právo poprat se v baráži o I. ligu, druhou nejvyšší soutěž v Česku. Soupeřem mu bude tým FbC Česká Lípa. První utkání série hrané na dvě vítězná utkání se odehraje v sobotu 11. dubna v Morkovicích.

Branky a asistence: L. Uhrinovský (Bláha), Zapletal (Račko), L. Uhrinovský (Zapletal), L. Uhrinovský (Zapletal).

Počenice: R. Michajlovič – Fiala, Císař, Caletka, Račko, Svoboda, Zimek – L. Uhrinovský, Bláha, Zapletal – J. Uhrinovský, Hyánek, Zavadil – M. Michajlovič, Pivec, Pátík.