Pomalu se blíží start další části extraligy házenkářů. Jak jste v Bystřici vyplnili přestávku?
Tvrdou přípravou. Začínali jsme už 2. ledna. Zaměřili jsme se na fyzickou kondici. Hodně času jsme trávili v posilovně.

Hráli jste i na turnaji v Hranicích. Jak se vám dařilo?
První den jsme hráli dva zápasy. V prvním duelu s polským týmem Piotrków Tribunalski jsme prohráli o šest branek. Nastoupili jsme však v kombinované sestavě, protože někteří hráči byli ještě v práci.

Házenkáři Bystřice pod Hostýnem pokračují v přípravě na další část nejvyšší soutěže. Na turnaji v Hranicích skončili pátí

Ve druhém zápase s Novými Zámky jsme v poločase vedli a vypadalo to dobře, ale vlastními chybami v neproměňování šancí jsme prohráli o tři góly. V utkání o konečné umístění jsme porazili italský tým Siracusa o osm branek. Hráli jsme téměř v kompletní sestavě. Myslím si, že se nám zápas povedl. Byl vidět velký skok v našem výkonu oproti podzimním zápasům.

Bystřici patří poslední příčka v tabulce. Zlepšil jste si alespoň náladu v utkání výběru Západu a Východu?
Osobně jsem si ji vylepšil hodně. Potěšilo mě moc, že jsem mohl v tomto zápase nastoupit. Beru to jako velkou čest, i když jsem se do týmu dostal, až když odmítli hrát hráči Karviné. Bylo to pro mě zpestření přípravy.

Byl jste nejlepším střelcem mužstva Východu. Neobjevila se nabídka k přestupu?
Ne, ne, ne. Zatím se nic neobjevilo a ani nevím, jestli mám něco čekat. Byla to exhibice, při které obrany nehrály na sto procent. Uvidíme, co bude dál.

Co všechno bylo součástí exhibičního utkání?
Po skončení exhibičního zápasu přišly trháky pět proti pěti. Něco jako v hokeji nájezdy. Potom jsme se přesunuli na galavečer do hotelu Praha na vyhlašování nejlepších házenkářů a házenkářek.

Jste nejlepším střelcem ze značky sedmi metrů v bystřickém celku. Jak hodnotíte mizernou úspěšnost našich hráčů na ME?
V přípravě se mi taky moc nedařilo při sedmičkách. Ze šampionátu jsem rozčarovaný, protože jsem věřil, že naši postoupí ze skupiny. To, co předvedli při sedmičkách v zápase se Slovinskem, se sice může stát, ale byl vidět velký kontrast se slovinským hráčem, který byl stoprocentně úspěšný.

Mám to nahrané na videu. Každý zápas na takové úrovni, který můžeme sledovat, je pro nás přínosem. Je poučné sledovat, jak hráči řeší krizové situace.

Výsledky Bystřice nebyly do přestávky dobré. Proč jste se nedokázali přiblížit k výkonům z minulého ročníku?
V letní přípravě jsme nebyli kompletní, protože někteří hráči byli zranění. Také jsme nebyli na tréninku vždy všichni. První zápasy byly přesto celkem ještě dobré. Klíčový byl odchod Štolcara do Číny.

To nikdo z mužstva nečekal. Snažili jsme se s tím vyrovnat, ale nedařilo se nám. Nálada v týmu byla pod psa. Nikomu se nedařilo.

Přestávka vám určitě přišla vhod…
Po posledním zápase v Prešově jsme si řekli, že v přestávce půjdeme naplno v přípravě a že do jara dáme prostě všechno. Podle toho to také vypadá na tréninku, kde se už scházíme všichni. Už mezinárodní turnaj v Hranicích naznačil, že by to teoreticky mohlo jít tím správným směrem.

Co se musí především změnit, abyste se vyhrabali ze spodních míst v tabulce?
Myslím si, že bude hodně rozhodovat fyzická kondice a síla, která nám chyběla v závěrech zápasů. Jak to říká trenér Trtík, hrát se musí šedesát minut. My jsme hrávali jen 45.

To silnější týmy dokázaly v závěru využít. Když nemáte fyzičku, tak chybí i přesnost v zakončení.

Co kdyby se Bystřice musela zachraňovat až v baráži?
Uděláme všechno pro to, abychom se do baráže vůbec nedostali. Věřím, že se nám to podaří.