ZUBŘÍ – DUKLA PRAHA 30:30 (16:14)

Přestože Dukla Praha přijela do Zubří se zraněními zdecimovanou sestavou, ve které chyběli Lehocký, Král a Kotrč, podala na půdě horkého favorita velmi bojovný výkon. Domácí se navíc zpočátku pomaleji rozjížděli. Poločas už však stihli Valaši vyhrát a po změně stran to všechno vypadalo na klasický scénář zápasů Zubří na své palubovce.

Patnáct minut před koncem vedli domácí již o šest branek a nikdo v hale si v ten moment nepřipouštěl nic jiného, než domácí vítězství. Všechno ale bylo tentokrát jinak. Dukla se nevzdala a šestibrankové manko dokonale vymazala. Přestože ještě na začátku poslední minuty vedlo Zubří o dvě branky, utkání nakonec skončilo šokující remízou.

Pražené ji vybojovali díky obrovské chybě v rozehrávce Zubřanů v posledních vteřinách. Valaši šli dvacet vteřin před koncem za jednobrankového vedení do útoku a mohli jej držet až do závěrečného hvizdu. Udělali však nepochopitelnou chybu v rozehrávce a hostující Polášek dal čtyři vteřiny před koncem z trháku vyrovnávací branku. V táboře Dukly tak začalo radostné křepčení, jako by právě vyhrála finále extraligy. „Jeli jsme do Zubří hodně oslabeni a hlavně zabojovat o co nejlepší výsledek. Podařilo se nám dostat se z šestibrankového manka, což je skvělé. Uvědomujeme si, že to šlo i díky chybám Zubří, nicméně kluci podali super bojovný výkon a takový výsledek a obrat jim moc pomůže do dalších zápasů,“ mnul si ruce po parádním závěru svého týmu kouč Dukly Praha Pavel Pauza.

Naopak v táboře Zubří zavládla pochopitelně pesimistická nálada. „Celý zápas jsme tahali za delší konec a pak jsme to takhle pokazili. Dostali jsme Duklu zpět do hry, to je trestuhodné,“ neskrýval velké zklamání trenér Zubří Jiří Kekrt. „Měli jsme zápas rozhodnout už v době, kdy jsme čtvrt hodiny před koncem vedli o šest branek. Ale i v závěru jsme pak ještě dvě minuty před koncem vedli o tři branky, i tam jsme to měli ustát. No a poslední vteřiny, ztracený míč a darovaná remíza, to byl vrchol netaktiky a nezodpovědnosti,“ zlobil se po utkání kouč Kekrt.

Zubří: Malina, Baránek – Stržínek 1/1, Titkov, Randýsek 4, Říha 2, M. Hrstka 7, Jurka 1, Vyjídák, Číp 2, Krupa 1, Mika 7, J. Hrstka 5/1, Třeštík. Nejvíce branek Dukly Praha: Polášek 7/1, Landa 5, Piskač 5. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Vyloučení: 3:6. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Diváci: 1100. Sled: 1:3, 5:5, 7:8, 10:9, 15:12, 20:17, 25:19, 26:24, 29:26, 30:28.