Nejvíce obsazenou kategorií byla Kata ženy veterans nad 35 let, kam se registrovalo deset závodnic ze šesti zemí.

Laštůvková v prvním kole zvítězila nad italskou závodnicí, ve druhém kole porazila ukrajinskou soupeřku a v semifinále opět porazila další závodnici z Itálie.

Kroměřížská karatistka tak hladce postoupila až do finále, kde na ni čekala švýcarská soupeřka. Po porážce nakonec obsadila druhou pozici.

V kategorii Kata ženy masters +45let Laštůvková v semifinále zvítězila nad Italkou a postoupila do finále, kde bez problémů zvítězila nad další závodnicí z Apeninského poloostrova a mohla se tak radovat ze zlaté medaile.

 V kategorii Kumite ženy veterans +35 let Laštůvková v prvním zápase zvítězila nad portugalskou závodnicí krásným výsledkem 8:0. Finálový souboj však skončil 1:5 ve prospěch italské závodnice a Laštůvková si tak odváží stříbrnou medaili.

Starosta Uherského Ostrohu Vlastimil Kuřimský vhodil úvodní buly nedělního utkání s Brumovem.
Krajská hokejová liga: Kroměříž s kanonýrem Jurčou v sestavě přestřílela Blansko

 Na prestižní akci startoval i její syn Igor Laštůvka, jenž nastoupil v kategorii Kata Junioři 16-17 let. „V prvním kole obdržel volný los. Do druhého kola nastoupil s kata Kururunfa proti portugalskému závodníkovi Santosovi, který cvičil kata Seienchin. Rozhodčí se však přiklonili na stranu portugalského závodníka 3:0,“ popisuje Ivana Laštůvková.

Šance na medaili v repasáži se pro jejího potomka objevila ve chvíli, když portugalský závodník Santos postoupil do finále.

„První kolo repasáže šel Igor proti rumunskému závodníkovi s kata Seisan a postoupil za stavu 2:1 do dalšího kola. Ve druhém kole cvičili s bulharským soupeřem oba shodně kata Suparinpei, ale úspěšnější byl nakonec bulharský závodník,“ hlásila Laštůvková.

Karatistka Ivana Laštůvková získala na mistrovství Evropy titul a dvě stříbra, její syn Igor byl pátý.Karatistka Ivana Laštůvková získala na mistrovství Evropy titul a dvě stříbra, její syn Igor byl pátý.Zdroj: se svolením Ivany Laštůvkové

Kroměřížský mladík nakonec na medaili nedosáhl a z evropského turnaje si odváží velmi solidní páté místo.

Členové kroměřížského oddílu karate Goju Ryu TJ Slavia Kroměříž Ivana Laštůvková (3. DAN) se synem Igorem Laštůvkou (2. kyu) se na turnaj připravovali pod vedením trenéra Karla Imríška. Celkem se mistrovství Evropy v Belgii zúčastnili karatisté z patnácti zemí.

Český svaz karate Goju Ryu vyslal na tento šampionát své nejlepší závodníky, kteří se v mezinárodní konkurenci rozhodně neztratili a vybojovali deset zlatých, třináct stříbrných a jedenáct bronzových medailí.

Česká reprezentace se tak se ziskem 34 medailí umístila za Portugalskem a Rumunskem na třetím místě.