Přestože počasí na začátku dubna bajkerům příliš nepřálo, o závod je s přibývajícími dny stále větší zájem. Jako úplně první se na padesátikilometrovou trať vydal v první den samozávodu v sobotu 3. dubna v 7.46 hodin Kamil Ševčík z týmu Kolovna KM.

,,V klasické Rohálovské padesátce jsem poprvé startoval v roce 2013. S přibývajícími roky jsem si sice oblíbil delší závody, ale do Prusinovic se vždycky rád vracím. Tamní závod je moje jarní srdcovka,“ vysvětloval svoji účast ve virtuálním bajkovém podniku Ševčík.

Virtuální Rohálovskou padesátku jel těsně po dlouhé pracovní směně. V Prusinovicích si udělal zastávku na cestě z práce z Bystřice pod Hostýnem domů do Kroměříže.

,,Postavit se už v sobotu 3. dubna brzy ráno na start mě napadlo týden před tím. V 7 hodin mi skončila 24 hodinová směna, tak jsem si řekl, proč to nezkusit být prvním účastníkem speciálního virtuálního závodu,“ naplánoval si rodák z Vrbky na Kroměřížsku.

Ševčík pracuje jako hasič u HZS Zlínského kraje na stanici v Bystřici pod Hostýnem. Formu na závod však neladil.

,,Cyklistika mě baví. A když mám možnost, tak se projedu na kole. Někdy zvolím ostré tempo. Pobytem v přírodě si vyčistím hlavu. Letos jsem zatím najezdil něco málo přes 1000 kilometrů. Ale počet ujetých kilometrů pro mě není důležitý. Hlavně mě těší radost z pohybu,“ přiznal Kamil Ševčík.

Na trati Rohálovské padesátky ho doprovázelo chladné počasí. Teplota se pohybovala lehce nad nulou. Občas zapršelo a dokonce se v Rohálově a okolí sem tam objevila i sněhová vločka. Bajker z Kroměříže trochu ovlivněný teplým počasím na konci března ale situaci trochu podcenil a nevzal si teplé oblečení.

,,Kvůli chladnu jsem proto chvíli přemýšlel, jestli závod vůbec pojedu. Ovšem touha po zážitku nakonec u mě zvítězila,“ nezapíral Ševčík.

Na startu u samobufetu nacvakal svůj soutěžní kód a hned záhy vyjel na trať, kterou zná téměř nazpaměť.

,, Pravděpodobně předstartovní nervozita ale způsobila, že jsem zapomněl odbočit na úvodní zaváděcí okruh a musel jsem se na konci Prusinovic vrátit a potom konečně jet správným směrem. Navíc mi první polní cesta ukázala, že absolvoval virtuální bajkovou Rohálovku nebude zadarmo. Vzhledem k náročnému terénu nebylo možné zvolit nějakou taktiku. Nánosy bahna na kole mě dost brzdily. Dokonce jsem musel několikrát zastavit, abych kolo od nánosů bahna očistil. A to jsem ještě v hlavě bojoval s pocitem všudypřítomné zimy. Závod jsem však nevzdal a nakonec jsem ho zdárně dokončil,“ potěšilo bajkera z Hané.

Vzhledem k podmínkám byl se svým výkonem spokojený. S výsledným časem 3:07:13 ale nikoliv.

,,V minulých ročnících jsem klasickou Rohálovskou padesátku zvládl i o hodinu rychleji,“ prozradil závěrem třicetiletý Kamil Ševčík.

Ten ještě složil poklonu všem rohálovským pořadatelům v čele s Martinem Koplíkem, že v Prusinovicích a okolí dokázali zorganizovat zajímavý jarní bajkový podnik.

Možnost zajet si virtuální Rohálovskou padesátku je ještě do soboty 24. dubna.