Nejdříve se jim podařilo zlomit Karvinou hned v první čtvrtině. Agresivní celoplošná obrana nedovolovala hostům rozehrát svůj útok a tak náskok postupně narůstal. Ve hře se vystřídali všichni hráči a ve čtvrté čtvrtině navýšili svůj náskok na 33 bodů.

K druhému utkání přijel výborný, pohyblivý soupeř, který domácí hráče zaskočil agresivní hrou.

„Nebyl čas na volné střely a tak jsme se v útoku nemohli prosadit.

Pak se ale vysunutou agresivní obranou podařilo vyrovnat desetibodové manko. Začala se přetahovaná o každý koš, a šťastnou trojkou Tomáše Kubíka v závěru poločasu, se podařilo získat jednobodové vedení," řekl domácí trenér František Ebergényi.

Ve druhém poločase se skóre několikrát přelévalo ze strany na stranu. V posledních sekundách utkání vyrovnal trestným hodem Martin Nábělek a šlo se do prodloužení. V poslední minutě prodloužení znovu vzal vše na sebe Martin Nábělek a fantastickou trojkou čtyři vteřiny před koncem rozhodl utkání ve prospěch Slavie.

První čtyři kola ukázala, že liga nebude procházka růžovým sadem. Tým Slavie, který tvoří většinou mladší hráči, to bude mít proti starším soupeřům ročníku narození 1996, velmi těžké. O to více jsou tato vítězství, na kterých se podíleli všichni hráči, cennější.

Slavia Kroměříž – Sokol Karviná 81:48 (41:21)

Body: Nábělek 20 (1×3), Petrák 13, Kubík 12, Posolda 8, Pobořil 6, Koukal 5, Šindler 5, Vybíral 5 (1×3), Bartoš 3 (1×3), Skácel 3, Hlobil 1, Butula. TH: 25/14.

Slavia Kroměříž – BK Opava 63:61 pp (30:29, 57:57)

Body: Nábělek 17 (4×3), Kubík 11 (1×3), Posolda 11, Skácel 8, Petrák 6 (1×3), Koukal 4, Butula 2, Majchrák 2, Vybíral 2, Bartoš, Hlobil, Pobořil. TH: 13/7.

Další kolo soutěže oblastního přeboru střední Moravy v kategorii starších minižáků – U13, patřilo souboji Slavie a Protonu Zlín.

Hlavně první čtvrtina prvního utkání určila, které družstvo je momentálně lepší. Po excelentním výkonu Matěje Michalčíka skončila totiž 31:0. Dále to bylo ale již vyrovnanější utkání, když vysocí hráči hostů s pohyblivým rozehrávačem Hradilem, udržovali přijatelný rozdíl.

Ve druhém utkání hosté překvapili zlepšenou obranou, kterou se podařilo zlomit až agresivním presinkem, kde množství míčů získal Filip Kounický. Ve druhém poločase pak napodobil výkon svého staršího bratra v U17 Květošek Nábělek a v poslední čtvrtině i svými koši navýšil rozdíl skóre na 32 bodů.

I když se některým hráčům nedařilo, bojovnost hráčům Slavie nechyběla. Ale ztráty míče při chybných přihrávkách se silnějším soupeřem můžou znamenat prohrané utkání.

Slavia Kroměříž – PROTON Zlín 69:29 (41:14) a 57:25 (29:14)

Body: Michalčík 37, Nábělek 30, Kučera 12, Michálek 12, Kounický 9, Koukal 6, Hanák 4, Havlíček 4, Slováček 4, Uherka 4, Kranz 3, Krkoška 3, Augustin, Hasala. TH: 18/5 a 13/5. (lk, ebe)