Ještě v poločase hosté vedli. Potom však domácí zabrali a ve druhém poločase Kyjov přestříleli.

SLAVIA MBA KROMĚŘÍŽ – JISKRA KYJOV 76:58 (12:19, 16:10, 23:10, 25:19)

Domácí hráči se v první čtvrtině trápili především v útoku, když obzvláště vlastní chyby a ztracené míče jim nedovolovali málem vystřelit, natož skórovat. A když se k tomu přidala soupeřova kvalitní hra, výsledková tabule po první čtvrtině ukazovala ztrátu sedmi bodů na soupeře.

Od 4. minuty druhé čtvrtiny (za stavu 13:21) se domácí hráči konečně dostali do hry a především nasazením a dřinou v obraně, podpořenou zlepšující se hrou v útoku, začali zápas otáčet. V následujících 26 minutách hry soupeře přehráli o 26 bodů (63:37) a utkání dovedli do vítězného konce.

Kroměříž: Šibor 21 (TH 12/6, 1 x „3“), Kalousek 15 (3/1), Jiřík 14 (4/2), Navrátil 10 (2/0), Procházka 8 (2/1, 1 x „3“), Osina 6 (2/0), Otýpka 2 (2/0), Přikryl, Koukal, Pavlů, Vrána, Kaliňák M.

Trestné hody družstva: 27/10 = 37,0 %

Oblastní přebor jižní Moravy starších minižáků

Třetí kolo OP JM starších minižáků sehráli jestřábi na domácí půdě s BBK Blansko. První čtvrtina utkání byla ze strany domácích dost nervózní, toho využívali hosté k vyrovnané hře. Nervozita zřejmě vyplývala z toho, že s družstvem BBK Blansko ještě nehráli. Ve druhé čtvrtině jestřábi zlepšili obrannou činnost a skóre narůstalo v jejich prospěch.

V této fázi utkání velmi dobře zahrál Z. Raška, který v obraně vybojoval mnoho míčů a v útoku je proměňoval v cenné body. Třetí a čtvrtá čtvrtina byla v plné režii jestřábů a utkání dovedli do vítězného konce s výsledkem 66:28.

Pod dojmem vysokého vítězství z prvního utkání začali jestřábi druhé utkání velmi vlažně a ve druhé minutě utkání prohrávali 0:5. Na tento nepříznivý vývoj utkání musel zareagovat trenér domácích, který si vzal oddechový čas. Po důrazné domluvě hráči zpřesnili obrannou i útočnou činnost a skóre se začalo obracet v jejich prospěch.

Střelecky se prosazoval P. Kobliha a o konečném vítězství domácích již nebylo pochyb. Výsledek 73:29 jen potvrdil, že herní činnosti jestřábů mají stoupající tendenci.

(lk, ebe)