Z regionálních triatletů skončil ještě v konkurenci 101 mužů Luděk Blinka z Cyklo MXM Hulín čtvrtý (1:21:10), Tomáš Neradil ze stejného klubu bral za čas 1:23:20 osmou příčku a Jan Kundrát z Valašského Meziříčí doběhl desátý (1:23:34).

,,O osudu letošního Kromplmena se rozhodlo při jízdě na kole. Ve druhé části závodu mě totiž specialista cyklista Jílek na náročné trati porazil o minutu a patnáct sekund. Důležité sekundy jsem ztrácel také v prvním i druhém depu. V plavání i běhu jsem byl sice lepší, než můj největší soupeř z Mohelnice, v konečném účtování triatlonu na Hané to ovšem stačilo pouze na zisk druhého místa," konstatoval mírně zklamaný nejúspěšnější regionální závodník v Kromplmenovi Milan Merva.

Žen se v Kroměříži sešlo šestnáct a mezi nimi získala prvenství za čas 1:26:46 lukovská Jana Žaludková. Druhá skončila Žaneta Bajerová (Titan SC Zlín, 1:33:09), třetí pozicí se pyšní Silvie Pavlíčková z hulínského Burky Teamu (1:36:38).

,,Do Kroměříže jsme si zajeli na rodinný výlet, takže jsem měla velkou podporu. První příčka mě však při momentálním rozpoložení příjemně překvapila," tvrdí Jana Žaludková. Triatletka z Lukova ale vývoj závodu kontrolovala.

,,Z vody jsem šla ze třetí příčky, ovšem svoje největší soupeřky jsem na kopcovité trati cyklistiky brzy sjela. Bayerovou jsem předjela na desátém kilometru a poté jsem se jí s přibývajícími kilometry neustále vzdalovala. V závěrečném běhu v nepříjemném tropickém horku už jsem běžela svým tempem," konstatovala nejlepší žena v cíli Žaludková. (hot)