Bronzovou příčku obsadil Ondřej Horák (Fortex Moravský Beroun, 34:18). Ve slušné konkurenci čtyřicítky krosařů bral ještě Josef Sedláček z týmu Bike Kamík Tučapy za čas 35:10 čtvrté místo a Petr Veselský (ASPOT Hulín) doběhl v čase 37:35 pátý.

„Na místy hodně mokré trati jsem se bál běžet rychleji. Přece jenom dost trpím na výrony v kotníku a terén pro mě dneska nebyl moc zrovna ideální. Musel jsem si dávat pozor, kam šlápnu a hlavně se s přibývajícími kilometry závodu vytvořila na louce rozšlapaná cestička v blátě, ze kterého jsem se nemohl pořádně odrazit. Ale i tak jsem nemusel zvolit taktiku příliš ostrého tempa. Jenom jsem si kontroloval pozici a nechával Blahu dlouho přede mnou. V posledním kole se mi podařilo nastoupit a až mě překvapilo, jak jsem si bez nějakého většího úsilí doběhl v Chropyni pro první příčku," pochvaloval si v cíli formu Tomáš Steiner.

Naopak druhý v pořadí Tomáš Blaha byl trochu zklamaný. Kroměřížský atlet za to hned po startu vzal a už v prvním okruhu se mu podařilo roztrhat závodní pole. ,,Jenže v posledních dvou kilometrech mi přece jenom začaly docházet síly a navíc jsem špatně odbočil na hrázi rybníka a tím uběhl několik metrů navíc. Proto už nebyla v závěru šance Steinera dostihnout," uznal Blaha.

,,Já zase na takovém podkladu běhám rád a vyhovuje mi to. Sice to dneska na první dva největší soupeře nestačilo, ovšem třetí pozici jsem si v pohodě pohlídal," radoval se i bronzový borec na Kroměřížsku Ondřej Horák.

Žen se v Chropyni představilo dvanáct a mezi nimi vyhrála časem 44:13 zástupkyně Ligy 100 Olomouc Šárka Krčková. Druhá doběhla veteránka z Vyškova Marie Hynštová (45:44), třetí místo vybojovala Marie Berná (Hranice na Moravě, 48:10). ,,V terénu moc běhat neumím, ale poslední týdny se trochu lepším. Proto mě zlatá příčka v Chropyni potěšila," podělila se se svými pocity nejlepší žena v závodu Šárka Krčková.

Galerie vítězů 30. ročníku Ječmínkova běhu: muži do 29 let: 1.Tomáš Steiner (VSK Univerzita Brno) 33:19, muži do 39 let: 1.Tomáš Blaha (AK Asics Kroměříž) 33:28, muži do 49 let: 1. Pavel Horák (AH Vyškov) 39:37, muži do 59 let: 1. Ondřej Němec (AK Asics Kroměříž) 41:36, muži nad 60 let: 1. Jan Vodička (MK Radslavice) 46:35, ženy do 34 let: 1. Šárka Krčková (Liga 100 Olomouc) 44:13, ženy do 44 let: 1. Bohdana Ptáčková (Kojetín) 1:00:28, ženy do 54 let: 1. Pavla Višněvská (Sport Studio Zlín) 53:51, ženy nad 55 let: 1. Marie Hynštová (AH Vyškov) 45:44.

LUBOMÍR HOTAŘ