Přeboru České republiky starších žáků se v devíti hmotnostních kategoriích účastnilo přes 180 závodníků. Každý kraj vyslal na šampionát dva nejlepší závodníky, kteří vzešli z kvalifikačních přeborů jednotlivých krajů.

S naprostou technickou převahou, vždy před koncem časového limitu, se stal přeborníkem České republiky pro rok 2007 v hmotnostní kategorii do 55 kg závodník TJ Slavia Kroměříž Milan Jansta.

Tímto výsledkem se probojoval do reprezentačního družstva dorostenců pro příští sezonu. David Klammert získal bronzovou medaili ve stejné váze. Jen nešťastná prohra ve čtvrtfinále dělila kroměřížského judistu od oddílového finálového souboje Jansta – Klammert.

Další dva kroměřížští judisté se kvalitními výkony dostali do bojů o bronzové medaile. Jakub Valerián ve váze do 73 kg a Petr Robe ve váze nad 73 kg.

Bohužel soupeřům podlehli, a tak se museli smířit s bodovanými pátými místy. Spartak Hulín reprezentoval jen talentovaný Jakub Holomek v hmotnosti do 50 kg. V silné konkurenci si vedl dobře, když skončil na konečném devátém místě.

Výsledky z přeboru České republiky patří k nejvýznamnějším úspěchům novodobé historie kroměřížského juda od roku 2002. Tímto výsledkem obsadil oddíl judo TJ Slavia Kroměříž přední příčku mezi nejlepšími oddíly z celé České republiky.