,,Po startu jsem běžel na čele s Janem Fouskem, Jiřím Pytlíkem a Patrikem Pastorem. Na konci 5. kilometru jsem zrychlil tempo a na můj nástup žádný ze soupeřů nedokázal zareagovat. Poté jsem si před druhým Fouskem udržoval zhruba 150 metrový náskok. Na 9. kilometru ze závodu odstoupil Pytlík a Pastor se držel na třetí příčce. V průběhu posledního 20. kilometru se ještě Fousek pokusil o závěrečný atak prvního místa a přiblížil se ke mně na 20 metrů. Zisk první pozice jsem však uhájil,“ potěšil triumf v Kobeřicích Tomáše Blahu.

Ve Velké ceně vytrvalců Olomouckého kraje se zviditelnil Jakub Janda. Krosař hájící barvy prusinovického klubu Rohálov Bike Team vyhrál 42. ročník 12kilometrového Lesního běhu v Opatovicích. Na Přerovsku bral prvenství za čas 48:19. Druhé místo vybojoval Pavel Dvořák (Atletika Alojzov, 49:36), třetí byl Martin Poklop (Fortex Moravský Beroun, 50:08), čtvrtý skončil Přemysl Žaludek (Cyklogat Zlín, 50:14).

,,V závodu v Opatovicích jsem startoval poprvé v kariéře,“ prozradil Janda.

V něm se chtěl umístit na co nejlepší pozici. Ambice na vítězství ale neměl.

,,Na opatovické trati jsem chtěl hlavně otestovat, jakou mám v členitém terénu aktuální formu,“ přiznal.

Vytrvalec Ondřej Velička z Bystřice pod Hostýnem skončil na mistrovství republiky v běhu na 100 kilometrů jedenáctý.
Bežec Velička skončil na mistrovství republiky na 100 kilometrů jedenáctý

Závod rozložený do čtyř okruhů začal ze zadních pozic. Brzy však předběhl všechny soupeře a od 2. kilometru už běžel osamoceně na čele.

,,Po celý průběh závodu jsem se cítil dobře a od 6. kilometru už jsem věřil, že v Opatovicích vyhraju,“ tvrdí Jakub Janda.

Janda byl úspěšný ještě v jednom březnovém závodu v olomoucké Velké ceně vytrvalců. V 15. ročníku Grymovské desítky doběhl v kvalitní konkurenci na stříbrné příčce. V Grymově zaběhl čas 34:02.

,,To je také můj osobní rekord na desetikilometrové trati,“ raduje se vytrvalec z Prusinovic.

V Grymově se potkal s výbornou formou.

,,Závod se běžel většinou po větru. V něm jsem si od začátku hlídal pobyt na čelních pozicích. Na druhé místo jsem se probojoval v průběhu 7. kilometru,“ upozornil Jakub Janda.