„O víkendu jsem byl v Brně takže jsem toho využil a poprvé se postavil na start Vrchoviny. Trať byla hodně rychlá a poměrně náročná. Ale mě sedla,“ zhodnotil pod stupni vítězů mladíček Cink, který se jako jediný dostal rychlostním průměrem přes úctyhodných šestadvacet kilometrů za hodinu. Kategorii žen ovládla vedoucí jezdkyně seriálu Lucia Čuříková, jezdící za vyškovský Veus, jenž měla v závěru závodu více sil, než Lucie Veselá z Favoritu Brno.

Letní počasí přilákalo do krásného prostředí kořeneckého folklorního amfiteátru na start opět úctyhodný počet startujících. Na sto pětašedesát bikerů čekaly tři varianty tratí, z nichž ta hlavní měřila 5 200 metrů a jako první na ni vyjely juniorské kategorie. Ke čtyřem již jistým celkovým vítězům (sourozenci Kolářovi z Kořence, Nikola Hlubinková a Jiří Rašovský) nepřibyl po Kořenci žádný další, což znamená, že jedenáct kategorií si musí počkat na celkové vítěze v pořadí až do posledního, desátého závodu.

V kategorii nejmladších dívek si dojela hulínská Hudečková pro druhé místo. Ve stejné kategorii chlapců triumfoval další zástupce MXM Hulín Obdržálek. Mezi chlapci ve věku od 13 do 15 let dojel Obdržálek třetí. Na stupně vítězů se prodrala také zástupkyně týmu Cyklo Bulis z Bystřice pod Hostýnem Burdová, která skončila druhá.

Poslední závod seriálu horských kol je na programu v sobotu 29. srpna v Protivanově.

Dívky do 6 let: 1. Kolářová (Kořenec), 2. Hudečková (Hulín), 3. Křenková (Majetín)
Chlapci do 6 let: 1. Obdržálek (Hulín), 2. Prokeš (Brno), 3. Fojt (Bořitov)
Chlapci 13–15 let: 1. Sekanina, 2. Šafář (oba MORAVEC), 3. Obdržálek (Hulín)
Juniorky: 1.Zemánková Eva (MORAVEC), 2. Burdová (Cyklo Bulis), 3. Vičarová (MORAVEC).