Na úvod byla na Spartaku proti domácím vidět lehká nervozita. Hulín dělal daleko více chyb než soupeř a kladl odpor pouze v prvním setu. První zápas tak byl jednoznačnou záležitostí pro domácí (3:0 – po setech 25:21, 25:13 a 25:12).

„Ještě před kvalifikací se někteří hráči potýkali se zdravotními problémy, což možná ovlivnilo i první zápas. Turnaj jsme bohužel rozehráli mizerným výkonem proti domácímu Jičínu. Domácí jednoznačně těžili ze znalosti a umístění vlastního kurtu. My jsme se dlouho srovnávali se servisem, který se nedal skákat, a kupili jsme nezvykle moc chyb," mrzelo kapitána Hulína Aleše Lutonského. Ve druhém zápase s neznámým soupeřem z Litomyšle už ale Hulíňané zabrali a po zlepšeném výkonu vyhráli 3:0 (25:19, 25:20 a 25:17).

Chléb se tak lámal druhý den v prvním zápase s nejlepším celkem klání Šlapanicemi. Výkon Hulína byl diametrálně lepší než v úvodní den. I když první set Hulín prohrál, ve druhém se mu ho podařilo vzít zpět.

Ve třetím setu Hulínští celou dobu drželi proti Šlapanicím náskok, který ale v jeho koncovce trestuhodně ztratili a set prohráli. Čtvrtý set byl doposud nejdramatičtějším a skončil až ve vypjaté koncovce (prohra 3:1 po setech 25:18, 20:25, 25:23 a 29:27). V posledním zápase kvalifikace s Olomoucí měl Hulín s výjimkou druhého setu nad soupeřem jasně navrch a zápas vyhrál (3:1 – po setech 25:15, 19:25, 25:21 a 25:17).

„V dalších zápasech jsme se s podmínkami srovnali daleko lépe a vrchol našeho výkonu přišel v zápase proti Šlapanicím. Zde nám chybělo i trochu štěstí, aby zápas i celkový výsledek dopadly úplně jinak.

Na to, že se jednalo o naši první kvalifikaci, jsme určitě třetím místem ostudu neudělali a chtěl bych poděkovat všem hráčům za jejich výkony. V neposlední řadě také fanouškům, kteří za námi vážili cestu, aby nás podpořili," vzkázal Lutonský.

Definitivní tečku za sezonou udělají hulínští volejbalisté na svém domácím turnaji O Hanácký pohár, který se uskuteční 16. května na antukových kurtech u sokolovny.

Sestava Hulína: Lutonský, Dostál, Kvapilík, Nášel, Valko R., Janečka, Douda, Sova, Vaculík, Grohar, Bienek, libero: Mrhálek.