Olympijský vítěz v cross county v Londýně v něm zajel čas 1:34:51. Stříbrný Jan Fojtík (FORCE KCK Cykloteam Zlín) byl v cíli o dvě minuty a pětapadesát sekund pomalejší, třetí místo v pětatřicetistupňovém vedru vybojoval obhájce prvenství z loňského roku Pavel Skalický (Kolovna KM-BT Morkovice, 1:39:17).

,,Jaroslav Kulhavý, pro něhož byla Hostýnská padesátka posledním ostrým tréninkem před úterním mistrovstvím Evropy v cross country v skotském Glasgow, přilákal už na start na Masarykově náměstí v Bystřici pod Hostýnem spoustu diváků. Navíc všichni jeho soupeři měli možnost poměřit síly s olympijským vítězem. Vydařily si i dětské závody,“ potěšilo jednoho z pořadatelů a zároveň druhého v cíli Jana Fojtíka.

Nejúspěšnější biker ze Zlínského kraje v Hostýnských vrších se na čele snažil Kulhavého udržet co nejdéle. ,,To se mi dařilo zhruba šest kilometrů. Na konci prvního kopce pod Hostýnem se ovšem Jarda ode mě odpoutal a pak už si hlídal pobyt na zlaté příčce. Ještě deset kilometrů před cílem jsem ho ale pořád viděl před sebou,“ uvedl Fojtík.

,,Prostředí okolo Hostýna mám rád. V minulosti se mi tady dařilo v červencovém Drásalovi. Loni jsem dokonce Hostýnskou padesátku vyhrál. Letos se na trati sešla kvalitnější konkurence a já jsem s Pavlem Žákem po celý průběh závodu bojoval o třetí místo. V závěru jsem na fotbalovém stadionu v Bystřici pod Hostýnem svého klubového kolegu přespurtoval,“ radoval se i z bronzové příčky Pavel Skalický.

V okolí Bystřice pod Hostýnem se dařilo i dalším bikerům ze Zlínského kraje. Pavel Žák (Kolovna KM-BT Morkovice, 1:39:18) skončil čtvrtý, Jiří Hradil (FORCE KCK Cykloteam Zlín, 1:41:34) pátý, fryštacký Radoslav Šíbl (4EVER CykloBulis, Bystřice pod Hostýnem, 1:41:35) šestý, Lukáš Václavek (Kolovna KM-BT Morkovice, 1:41:50) sedmý a Tomáš Strnka (Bike Team Sazovice, 1:43:30) desátý.

V závodu žen dominovaly Brňačky. Zvítězila Dagmar Sladkovská. Členka týmu Česká spořitelna Accolade dosáhla času 2:01:31. Druhá byla Tereza Valentová (Puskinak.cz, 2:01:38), bronzovou pozici obsadila kroměřížská Radka Pospíšilová (Kolovna KM-BT Morkovice, 2:01:39). Bikerka ze Slovácka Kateřina Zemánková dojela čtvrtá (2:04:40) a zlínská Lucie Skřivánková (SupGirls, 2:06:23) pátá.

,,Vzhledem ke zdravotním i technickým problémům jsem se ziskem třetího místa spokojená,“ tvrdí nejlepší žena ze zlínského regionu ve výsledkové listině Radka Pospíšilová.

Ta nechtěla na začátku přepálit tempo a po úvodním dlouhém stoupání se pohybovala na třetí příčce. ,,Potom se pořadí míchalo. Pořád jsem však bojovala o první místo. Zhruba na sedmadvacátém kilometru mi ale Sladkovská i Valentová ujely. V cíli mi pak na Dagmar Sladkovskou chybělo smazat manko osmi sekund. Na Terezu Valentovou jsem ztrácela pouze jednu sekundu,“ konstatovala Pospíšilová.

Do cíle letošního ročníku Hostýnské padesátky dojelo 354 bikerů a bikerek.

Autor: Lubomír Hotař