Už po devatenácté se tam totiž konal Tříkrálový závod. Celou akci zahájil tradičně Kašpar, Melichar a Baltazar na lyžích.

Mrznoucí počasí neodradilo od soutěže v horách například ani pravidelného účastníka Ondřeje Lišku z Bystřice pod Hostýnem.

„Jsem tady popáté. V minulých letech jsem vyhrál třikrát nebo čtyřikrát,“ pochlubil se jedenáctiletý závodník. Za účelem vyhrát tam bojovala třeba i jedenáctiletá Bystřičanka Barbora Kuželová.

„Minulý rok jsem tu taky byla a umístila se na druhém místě. Letos bych ale chtěla vyhrát,“ svěřila se školačka.

Tříkrálový závod přilákal celkem osmatřicet závodníků, kteří bojovali ve třech kategoriích.

„Je to závod vyloženě jen pro základní školy. Dívky a chlapci jsou tu od nejútlejšího věku až do patnácti let. Nejmladší účastník nemá ještě ani dva a půl roku,“ prozradil za pořadatele Jiří Něstreljajev.

Soutěž se skládala ze dvou etap, první byly lyžařské dovednosti, druhou pak slalom.

„Děti nejprve podjížděly na lyžích podlézačky, aby se trošku rozhýbaly a nešly do dvoukolového slalomu zmrzlé. Trať měla zhruba sto metrů. Kdo se na to necítil, mohl vyzkoušet menší trať,“ podotkl Něstreljajev.

V chlapecké kategorii do šesti let zvítězil Erik Schönwälder, mezi dívkami pak Hana Fryšová.

U dětí sedm až deset let obsadili první příčku Ondřej Šando a Kateřina Klofáčová, mezi mládeží jedenáct až patnáct let zvítězili Daniel Uhlíř a Petra Vašíková.