V zajimavém podniku v Praze zvítězil časem 25:47 Robert Krupička z týmu Solomon Run Sport, druhé místo obsadil Ondřej Fejfar (Inov-8 Team, 25:49). Další reprezentant kroměřížského Asicsu David Gerych v hlavním městě skončil osmý (26:57).

,,Závod byl rozložený do čtyř okruhů mezi jamkami v pražském Motole na druhém nejstarším golfovém hřišti v Česku. V mužské společnosti se postavilo na start celkem 274 běžců," prozradil Homoláč.

Ten se v prvním okruhu dostal do čela. ,,Těsně za mnou se držela trojice Pavlišta, Fejfar, Zemaník. V polovině druhého kola vpředu přibyl ještě Krupička. Naopak výrazně odpadal Pavlišta. Ve druhé půlce závodu pozvolna ztrácel i Zemaník. O prvenství jsme si to proto rozdali s Krupičkou a Fejfarem. Do kopců byl nejlepší Krupička, při sebězích se dařilo Fejfarovi," popsal vývoj závodu Jiří Homoláč.

,,Nikdo však neměl šanci zkoušet nástupy, neboť se běželo ostrým tempem. Rozhodovalo se tak až v posledním kopci, kdy se mi Krupička i Fejfar mírně vzdálili. Na mém výkonu se tak projevilo nedávné soustředění v začátku přípravy a mezi golfovými jamkami v Motole se proto ukázalo, že mi ještě něco hlavně v kopcích chybí," uznal po dramatickém souboji třetí v pořadí letošního Běhu přes Motolské jamky Homoláč. (hot)