Mladí vzpěrači předváděli pěkné výkony v atletických disciplínách, ti starší se zdárně poprali s činkou a ověřili si, že správná technika a držení těla je v těchto letech důležitější než síla.

Domácí vzpěračský potěr obhajuje z loňského roku titul mistrů ČR a své kvality potvrdilo družstvo mladších žáků i v tomto kole, když zvítězilo s velkým náskokem a připravilo si dobrou pozici do finálových kol. Tým tvořili Pavel Brázdil, David Kolář a Jan Kolář, který dosáhl nejlepšího výkonu soutěže a překonal osobní rekordy v trojskoku a hodu medicinbalem.

V kategorii starších žáků byly k vidění výkony na hranici českých rekordů, které předvedl Petr Mareček z Boskovic. Tento závodník si ve svých 14 letech odbyl křest na mistrovství světa do 17 let v Košicích a v Holešově předvedl při 52 kg tělesné hmotnosti 90 kg v nadhozu. Nejvýrazněji tak pomohl družstvu z Boskovic k 1. místu v soutěži. Na druhém místě se umístili vzpěrači ze Zlína a třetí místo obsadili domácí závodníci TJ Holešov ve složení Josef Janalík, Kryštof Krosnář, Michal Vychodil a Daniel Kolář.

Další kolo této ligové soutěže proběhne opět v Holešově 27. října a na své následovníky se přijede podívat i úspěšný olympionik a bývalý holešovský závodník Jirka Orság. V Holešově by rádi na této soutěži již přivítali nové adepty tohoto sportu. Tréninky jsou po domluvě kterýkoliv den v týdnu od 16 hodin v tělocvičně policejní školy, kontakt: 737 665 114. (lk, dk)