SKP HOLEŠOV – TJ BOJKOVICE 3:1 (17, –24, 17, 18)

Jediná zápletka přišla ve druhém setu. Domácí tým vedl, ale Bojkovice průběh otočily. Závěrečné dva sety už patřily favorizovanému týmu Holešova.

Do zápasu nastupovali domácí jako favorité. Jejich družstvo však bylo totálně oslabené o nemocné, či zraněné hráče (Karabec, Ohlídal, Mrhálek, Bryol a Matela). Takto zdecimovaný tým však celkem v pohodovém tempu získal první set. Bojkovice měly problém jak se servisem domácích, tak následně s dobře postaveným blokem.

Ve druhém setu si vybral slabší chvilku na příjmu podání Býček, čehož Bojkovice využily k oživení své hry. Zvýšenou bojovností a obětavými zákroky zvítězili hosté v koncovce druhého setu. Po vystřídání nahrávače Janečky místo Nesrsty došlo ke zklidnění hry domácích a herní pohoda se odrazila ve všech herních činnostech. Holešov pak své převahy využil k zisku dalších dvou sad.

SKP Holešov: Vaculík, Býček, Hýbner, Beneš, Stárek, Nesrsta, K. Janečka, Matela.

SKP HOLEŠOV – TJ BOJKOVICE 3:0 (19, 19, 23)

Holešov prostě letos válí a i přes menší výpadek ve třetím setu si přesvědčivě poradil s Bojkovicemi i ve druhém duelu. Holešovští volejbalisté jsou po dvanácti zápasech bez ztráty bodu na čele tabulky.

Také druhý zápas probíhal plně v režii domácích, kteří nepovolili hostům pomýšlet na přijatelný výsledek. Problém nastal v prvním setu, kdy blokař Beneš po střetu se spoluhráčem zůstal ležet na palubovce s poraněným kotníkem. Vystřídat ho mohl pouze jediný zdravý hráč, a to nahrávač Nesrsta.

Naštěstí se zranění neukázalo jako vážné a Beneš se vrátil do utkání. Hráči SKP pak dominovali lepším podáním, výbornou hrou na bloku a razantním útokem. Nechytatelný byl pro soupeře hlavně útok Stárka středem sítě, když během dvou setů úspěšně odehrál třináct smečů.

„V tomto dvojutkání se opět ukázala naše výhoda v tom, jakou máme vyrovnanou sestavu. Tak velkou marodku jsme „lehce“ nahradili a na naši hru to nemělo velký vliv. Smečař Hýbner však musel hrát na pozici diagonálního hráče, smečař Stárek na pozici středového hráče. V základní sestavě si vedl velmi dobře nahrávač Nesrsta a kromě chvilkového výpadku na příjmu i smečař Býček. Na střídačce jsem měl pouze jednoho nahrávače a diagonálního smečaře Matelu, který pro bolesti zad nemohl nastoupit,“ řekl trenér Holešova Ivo Janečka.

SKP Holešov: Vaculík, Býček, Hýbner, Beneš, Stárek, K. Janečka, Nesrsta, Matela.

SK SPARTAK HULÍN – SLOV. SLAVIA UH. HRADIŠTĚ 1:3 (-15, –17, 22, –22)

Jen první dvě sady byly jednoznačné. Ta první nečekaně vyzněla jasně pro hosty, kteří duel skvěle začali a dovolili Spartaku pouze patnáct bodů. Ve druhém setu uhráli domácí jen o dva body víc.

Potom se domácí do svého soupeře zakousli a patřila jim třetí sada. O výsledku se rozhodovalo ve čtvrtém setu. V rozhodujících chvílích byli hostující hráči stabilnější. Domácí měli velké výkyvy, po dobrém míči odehráli dva špatné.

„Nenastoupili jsme zdaleka kompletní, a proto jsme poměrně hladce prohráli,“ řekl hulínský hráč Radek Dostál.

Hulín: Grohar, Valko, Dostál, Lutonský, Matýšek, Lučan, Fuksa.

SK SPARTAK HULÍN – SLOV. SLAVIA UH. HRADIŠTĚ 3:2 (-22, –20, 20, 21, 15)

Ve druhém duelu si hulínští volejbalisté na domácí palubovce připsali druhou letošní výhru. Hosté v tělocvičně ZŠ od prvního setu řádili a Hulínu nedali až do posledního míče druhé sady šanci na jakýkoliv zvrat. Od třetího setu však domácí po zlepšeném výkonu ožili a dokonali obrat v celém utkání.

„Představovali jsme si, že zvládneme úspěšně oba duely. Za stavu 0:2 se naše hra zlepšila a začalo se nám víc dařit,“ dodal Radek Dostál.

Hulín: Grohar, Valko, Dostál, Lutonský, Matýšek, Lučan, Fuksa.